Єрмак обговорив із радником Байдена посилення ППО півдня України для захисту портів
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак обговорив із радником президента США із нацбезпеки Джейком Салліваном посилення протиповітряної оборони на півдні України, щоб захистити порти.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у комюніке пресслужби Офісу президента про двосторонні переговори з представниками частини країн, які брали участь в зустрічі у Саудівській Аравії щодо майбутнього саміту "формули миру".
У розмові з радником з нацбезпеки президента США Джейком Салліваном говорили про першочергові оборонні потреби України, зокрема посилення ППО на півдні для захисту портової інфраструктури, яку РФ цілеспрямовано обстрілює після виходу з так званої "зернової угоди".
Також узгодили спільні дії в контексті реалізації запропонованої Україною "формули миру" та підготовки до Глобального саміту миру.
"Відбувся обмін думками щодо підсумків Вільнюського саміту НАТО й подальших кроків на шляху до інтеграції України в Альянс. Андрій Єрмак позитивно оцінив початок переговорів зі США щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії для України", – зазначили у комюніке.
Крім того, двосторонні зустрічі були також з главами делегацій США, Саудівської Аравії, Фінляндії, Японії, Катару, Франції, ФРН, Іспанії, Норвегії, Туреччини, Польщі та Словаччини, а також з радниками з нацбезпеки та зовнішньої політики лідерів Швеції, ПАР, Бахрейну, Канади, Італії, Данії, Кореї, а також керівником офісу президентки Єврокомісії.
На зустрічах йшлося переважно про подальші кроки за участі цих країн щодо організації саміту "формули миру" та поточні оборонні потреби України.
Нагадаємо, в Офісі президента України розповіли, що за результатами зустрічі у Саудівській Аравії щодо реалізації української "формули миру" більшість держав-учасниць визначилися, як зроблять свій внесок. Також зазначили, що країн-учасниць виявилося утричі більше, ніж на першій такій зустрічі у Копенгагені.
Неофіційно ЗМІ дізналися від європейських дипломатів, що на зустрічі вирішили сформувати робочі групи щодо ключових тем 10 пунктів "формули миру", а терміни саміту не визначили, але його організацію до кінця 2023 року вважають реальною.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії