Литовська компанія пропонує сплавляти українське зерно річкою до порту Клайпеда
Литовський морський кластер, що об’єднує морський бізнес і наукову спільноту країни, пропонує розглянути варіант доправлення українського зерна до порту Клайпеда річкою Німан.
Про це повідомляе Порти Украіни з посиланням на Delfi . Відповідну пропозицію озвучив очільник клайпедської морської вантажної компанії Bega Лаймонас Римкус.
При транспортуванні українського зерна залізницею і його перевантаженні в Каунасі довелося би міняти колію або перевантажувати контейнер з одного потяга на інший один раз, а не двічі — це суттєво вплинуло би на економію витрат. Можна було би вдосконалити потужності зберігання та перевалки зерна Linas Agro, які вже працюють на причалах Німану в Каунасі та Юрбаркасі», — сказав очільник Клайпедської морської вантажної компанії Bega Лаймонас Римкус.
За його словами, європейський досвід засвідчує, що вантажоперевезення внутрішніми водними шляхами можуть бути дешевшими сухопутних на 30-40%.
Оцінюючи економічні аспекти та важливість забезпечення безперебійних експортних процесів, на думку Римкуса, західні країни не повинні забувати і про екологічний чинник. Завдяки розробленому в Литві проекту електричного штовхача барж зелений коридор внутрішніх водних шляхів забезпечить перевезення вантажів із нульовим рівнем викидів. Бізнесмен також зауважив, що будівництво європейської залізничної колії до Клайпеди є стратегічним завданням, але потребує часу.
Включивши вже зараз свої внутрішні водні шляхи до транспортного ланцюга, Литва могла би приймати в порту Клайпеда не лише українське зерно, яке сплавляється Німаном, а й інші вантажі. Відкриття можливості перевантажувати вантажі із залізничних вагонів і контейнерів у Каунасі та продовжувати перевезення вантажів річкою до Клайпеди підвищить привабливість нашого порту на ринку південного сходу Польщі. Завдяки розвиненому водному шляху, що наближає морські вантажні перевезення Клайпеди до цього регіону сусідньої країни приблизно на 100 км, ми стали б альтернативою портам Гданськ та Гдиня», — додав Римкус.
Литовський морський кластер разом із засновниками та членами цього об’єднання, зокрема компанією Bega, підготували проект, реалізація якого створить умови для розвитку вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами та розширить ринок послуг порту Клайпеда.
Ще на цю тему
- 14.11.2024 Експорт української кукурудзи до Китаю може впасти до 3 млн тонн
- 07.11.2024 Grain From Ukraine: Україна доставила до Малаві 14,5 тис тонн кукурудзи
- 06.11.2024 Єгипет придбав 120 тис. тонн пшениці з України
- 05.11.2024 Лише дві українські компанії увійшли до топ-5 експортерів зерна з України
- 30.10.2024 Україна збільшила експорт зернових цього сезону на 58% – Мінагрополітики
- 30.10.2024 В Україні запровадили експортний режим для агропродукції
- 18.09.2024 З початку сезону Україна реалізувала 21% збіжжя від запланованого річного експорту
- 12.09.2024 Нібулон відправив другу партію пшениці до Єгипту / Фото
- 31.08.2024 Україна за літо експортувала до Китаю 630 тис тонн ячменю
- 07.08.2024 Кількість вагонів із зерном, які прямують через кордон з Румунією зросла на 62,7%
- 06.08.2024 Україна у липні експортувала товарів майже на $3 мільярди
- 06.08.2024 Експорт української свинини перевищує імпорт другий місяць поспіль - профільна аоціація