На саміті в Афінах 11 країн прийняли декларацію на підтримку України
Лідери 11 країн південно-східної Європи підписали під час саміту щодо Балкан Афінську декларацію на підтримку територіальної цілісності України.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє CNN Greece.
Згідно з декларацією, країни висловили свою непохитну підтримку "незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, заснованих на цінностях демократії та верховенства права, перед обличчям російської агресії".
В ній також зазначається, що за межами Західних Балкан Україна і Молдова, які географічно прилягають до країн-членів ЄС, поділяють спільну європейську спадщину, і "як стратегічна інвестиція в мир, безпеку і стабільність в Європі, важливо, щоб ці регіони були прийняті як повноправні члени європейської сім'ї".
EUROKINISSI
Документ підписали: президент Сербії Александар Вучич, президентка Молдови Мая Санду, президент України Володимир Зеленський, президент Чорногорії Яков Мілатович, прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, прем’єр-міністр Косово Альбін Курті, голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Боряна Кришто, прем’єр-міністр Північної Македонії Димитар Ковачевський, прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович у присутності президента Європейської Ради Шарля Мішеля та президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Греція долучиться до навчання українців на F-16
"Вторгнення РФ в Україну є ключовим моментом для Європи, що створює новий рівень усвідомлення спільних принципів, єдності та спільного майбутнього в рамках ЄС. Це критичний момент для безпеки, миру і стабільності нашого європейського континенту", – йдеться в декларації.
У документі також наголошується, що "закони і принципи, які так довго сприяли стабільному і передбачуваному порядку європейської безпеки, були порушені, і ми знову стали свідками прояву руйнівних наслідків ревізіонізму".
"Ми погодилися, що не може бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства, такі як напади на цивільне населення та руйнування інфраструктури, і що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності", – йдеться в декларації.
"Ми підкреслили необхідність активізації та переорієнтації процесу розширення, який буде відчутним і таким, що заслуговує на довіру, без жодних обхідних шляхів до встановлених умов. Ми висловили свою готовність підтримувати Україну та Молдову у здійсненні наступних кроків у процесі вступу (до ЄС), як тільки вони завершать необхідні реформи", – підкреслюється в документі.
Ще на цю тему
- 30.12.2024 Лавров прокоментував ймовірність участі Росії у другому Саміті миру
- 28.12.2024 В МЗС розповіли, коли Україна проведе другий Саміт миру
- 16.12.2024 У ПАР заявили, що не можуть запросити Путіна на саміт G20 через ордер МКС
- 14.12.2024 ЗМІ: Макрон винесе на саміт ЄС питання миротворців для України
- 05.12.2024 Восьмой Стамбульский экономический саммит продолжает свою работу
- 26.11.2024 Рютте та Ердоган обговорили проведення саміту НАТО в Туреччині у 2026 році
- 20.11.2024 Президент Бразилії Лула да Сілва за день до завершення G20 опублікував комюніке без згадки про війну в Україні
- 18.11.2024 У Бразилії починається саміт G20, серед тем - війна в Україні
- 08.11.2024 Виступ Зеленського не показали в офіційний трансляції саміту в Будапешті
- 29.10.2024 Зеленський в Ісландії: Спільна заява четвертого саміту «Україна – Північна Європа»
- 28.10.2024 Президент Зеленский предположил, что второй саммит мира может пройти в Индии
- 24.10.2024 Узбекистан отказался вступать в экономический союз с Путиным