Українська ГТС зможе працювати у випадку припинення транзиту газу з Росії – результат стрес–тесту
Українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах відсутності транзиту російського газу.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики із посиланням на незалежну технічну оцінку моделювання роботи ГТС та ПСГ у разі атак ворога на газову інфраструктуру, інших надзвичайних ситуацій та зупинки транзиту російського газу, пише Бізнес.Цензор.
Відповідний стрес-тест було ініційовано Міненерго, моделювання роботи здійснювалося робочою групою у складі та за сприяння "USAID - Проєкту енергетичної безпеки", Секретаріату Енергетичного Співтовариства, генерального директорату "Joint Research Centre" Єврокомісії, Simone Research Group, НАК "Нафтогаз України" та відповідно "Укртрансгазу" та "Оператора ГТС".
Згідно із повідомленням, стрес-тест також продемонстрував, що газотранспортна система готова до опалювально-зимового періоду 2023/2024 років в умовах викликів війни, а вітчизняні ПСГ можуть бути використані як надійні сховища для зберігання європейського газу.
"Ми воюємо з підступним ворогом – Росія може припинити дію контракту в будь-який день, не зважаючи на юридичні формальності. А тому наша ГТС має бути готова до можливих викликів", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Він наголосив, що перевірка технічних умов експлуатації під час стрес-тесту підтвердила надійність транспортування та зберігання газу навіть в умовах військового ризику та пошкодження основних активів.
Усі сценарії моделюють вихід з ладу різних комбінацій критично важливих об’єктів операторів. Аналіз також враховує дані про атаки на об’єкти у 2022/2023 роках, структуру, характеристики пошкоджень у різних регіонах України.
За висновками незалежних експертів SRG, сценарії змодельованих стрес-тестів точні та підтверджують технічну стійкість ПСГ України.
Раніше Галущенко заявив, що після завершення контракту на транзит газу з РФ Україна не вестиме перемовини про його продовження.
Ще на цю тему
- 12.12.2024 Путін позичив "дружнім" до Росії країнам рекордну за 25 років суму, незважаючи на діру в бюджеті
- 12.12.2024 Естонія передасть обладнання зі своєї електростанції
- 06.12.2024 Американські партнери на чолі з послом Брінк обговорили захист інфраструктури з Укренерго
- 30.11.2024 Країни Балтії визначили дату від’єднання від російської енергосистеми
- 13.11.2024 Азербайджан, Казахстан и Узбекистан будут совместно развивать зеленую энергетику
- 19.10.2024 Болгарія готова допомогти Україні з постачанням електроенергії взимку
- 15.10.2024 Індія різко скоротила закупівлі російського вугілля
- 07.10.2024 Словаччина виділила 500 тисяч євро на енергетичні потреби України
- 03.10.2024 В Україні будують інфраструктуру для першої плавучої електростанції
- 23.09.2024 Греція та Кіпр домовились про прокладання підводного електрокабелю
- 23.09.2024 Литва передає ТЕЦ. Що відомо і скільки енергетичної потужності отримає Україна
- 19.09.2024 ЄС планує збільшити потужність експорту електрики в Україну та постачатиме обладнання – посол