Що залишилось від ВДК "Минск" у Севастополі, який ступень ураження й чи реально його відновити-Фото
Стан великого десантного корабяля "Минск" прямо говорить, що як бойова одиниця він вже не існує і його пошкодження більш ніж значнЗ'явилось перше фото з ураженим великим десантним кораблем "Минск" проєкту 775, який зазнав критичних пошкоджень в результаті успішної ракетної атаки, разом із підводним човном "Ростов-на-Дону".
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS » Саме фото, опубліковане Telegram-каналом "Крымский ветер" (який розрахований на мешканців окупованих територій) було зроблено поряд із севастопольським судноремонтним заводом, де обидва кораблі знаходились у сухому доці.
ВДК "Минск" після ураження
На жаль на ньому видно лише частину корабля і взагалі не зафіксовано стан ураженого підводного човна, водночас навіть такий знімок доволі інформативний.
На фото видно, що різні частини корабеля, попри те, що він знаходиться у сухому доці, мають різний крен. При цьому сам корабель під час ремонту у сухому доці має знаходитись на опорах. У мережі навіть вдалось знайти фото саме ВДК "Минск", який проходив літом 2021 року доковий ремонт на 33-му судноремонтному заводі у Балтійську, Калінінградська область.
Тобто корабель або звалився з них, або його корпус проломлений, а враховуючи різницю крену корми, центральної та носової частини - цілком можливо, що розломлений. Це цілком можливо у випадку тривалої пожежі, коли металеві переборки через високу температуру пожежі втрачають свою міцність та "течуть".
Альтернативною є версія, якщо російські фахівці прийняли рішення частково затопити сухий док для того, щоб притопити корабель та загасити пожежу.
Також можливо визначити епіцентр пожежі. Він припав на центральну частину корабля, там де знаходиться моторне відділення. Труба корабля при цьому не проглядається, як й взагалі центральна надбудова, яка скоріш за все провалилась у корпус через послаблення міцності конструкцій у результаті пожежі. Звісно й все радіолокаційне обладнання на щоглі - знищено.
Більше того, над кораблем ще досі видно дим, що говорить про продовження пожежі, а це означає вигорання кабельних комунікацій. Разом з усім це говорить про повне виведення з ладу корабля та знищення його, як бойової одиниці.
Попри такий фактаж у міноборони РФ вже повідомили, що ВДК "Минск" та підводний човен "Ростов-на-Дону", далі цитата: "будуть повністю відновлені та продовжать бойову службу у складі своїх флотів".
Нагадаємо, що удар по російських кораблях був завданий українськими пілотами крилатими ракетами. А одним з основних кандидатів є Storm Shadow/SCALP. Ці ракети мають бойову частину у 450 кг, основна частина якої вибухає у середині цілі.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 На ранок в Чорному морі один ворожий корабель-носій крилатих ракет
- 24.11.2024 В Чорному морі чергує шість ворожих кораблів
- 21.11.2024 В Чорному морі п’ять ворожих кораблів–носіїв «калібрів»
- 19.11.2024 Росія вивела у Чорне море 6 ракетоносіїв із загальним залпом до 24 ракет
- 14.10.2024 Станом на шосту ранку в Чорному морі 2 ворожі кораблі- носії крилатих ракет «калібр»
- 08.10.2024 Станом на 06.00 в Чорному морі 7 ворожих кораблів – носіїв крилатих ракет «калібр»
- 30.09.2024 Станом на ранок 30.09.2024 в Чорному морі один ворожий корабель із «калвбрами»
- 29.09.2024 В Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «калібр»
- 28.09.2024 В Чорному морі два ворожих кораблі-носії крилатих ракет «калібр»
- 18.09.2024 На чергуванні у Чорному морі один ворожий корабель із «калвбрами»
- 16.09.2024 Станом ранок в Чорному морі залишається один ворожий корабель з «калібрами»
- 15.09.2024 В Чорному морі 16 ворожих кораблів, з яких 7 є носіями крилатих ракет «калібр»