У "Спецтехноекспорт" вже зробили сотні надводних катерів-камікадзе Magura V5, і це тільки початок-Фото
Український дрон-камікадзе Magura V5 від компанії "Спецтехноекспорт" має дальність ходу у понад 800 км і бойову частину у 320 кг
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Українська компанія "Спецтехноекспорт" виготовила вже сотні надводних катерів-камікадзе типу Magura V5 — такі системи сьогодні є основним засобом ураження кораблів російського окупаційного війська у Чорному морі, і в компанії активно працюють над тим, щоб цих дронів було більше.
"З моменту розробки Magura півтора року тому нам вдалося виготовити приблизно сотні таких систем, але ми активно працюємо над збільшенням темпів виробництва", — розповів представник компанії "Спецтехноекспорт" у коментарі виданню C4ISRNET.
Надводний катер-камікадзе Magura V5, фото — стоп-кадр з репортажу CNN
Як відзначають у виданні, українська компанія сьогодні зіштовхується з питанням задоволення попиту, оскільки виготовляти такі надводні катери-камікадзе — справа непроста, з урахуванням ваги платформи і корисного навантаження.
У контексті розмови про український катер-камікадзе Magura V5 у компанії згадують відео від Головного управління розвідки Міноборони України, яке було опубліковане у серпні і на якому якраз зокрема була і зафіксована бойова робота розробки "Спецтехноекспорту" — втім, у компанії з міркувань безпеки відмовилися коментувати ці кадри.
Нагадаємо, надводний катер-камікадзе Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) — це багатоцільова система, що здатна виконувати низку завдань на полі бою — від розвідувальних до ударних місій.
Вперше ця розробка була представлена у Туреччині на виставці International Defence Industry Fair (IDEF) у липні цього року — того ж місяця у CNN опублікували відео, з якого стало зрозуміло, що Magura V5 вже готовий до застосування проти російського флоту. Тоді Defense Express також детально аналізував систему управління цього надводного катера-камікадзе.
Новина про сотні дронів-камікадзе типу Magura V5 (а це не єдиний тип надводного камікадзе, який використовує Україна) підтверджує раніше зроблене припущення щодо того, що Україна дійсно може мати багато катерів-камікадзе.
І під таке озброєння вперше в історії у Військово-Морських Силах ЗСУ була створена 385-а окрема бригада морських безпілотних комплексів спеціального призначення.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії