Українське Дунайське пароплавство ініціює створення українського портового оператора у Констанці
Українське Дунайське пароплавство під час зустрічі у Констанці, в якій брали участь Україна, Румунія, представники Євросоюзу та США, закликало керівництво порту надати дозвіл на створення рейдової перевалки для українського зерна.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію пароплавства.
У пароплавствстві зазначили, що цього і наступного року Україна має щомісяця експортувати понад 5 млн тонн агропродукції, і основне навантаження припадатиме на дунайську логістику, оскільки інші напрями є занадто витратними.
"Стосовно обсягів на сьогодні, то приблизно 1,2 млн тонн щомісяця вивозиться через канал Суліна. 1,3 млн тонн прямує через румунський порт Констанца. 60% зернового експортного потоку через Констанцу - річковий флот. Щомісяця баржевими караванами у румунський порт доставляється понад 700 тисяч тонн агропродукції. Якщо Констанца дозволить розвивати рейдову перевалку, річники готові збільшити обсяги ще на 500 тисяч тонн", - повідомили в УДП.
У пароплавстві відзначили, що вже створено проект організації ще трьох якірних стоянок, одна з яких має бути закріплена за Україною. Проект не загрожує власникам терміналів, бо це додатковий експортний потік з України, який сьогодні просто не заходить до Констанци.
"За умови згоди румунської сторони, УДП готове виступити ініціатором створення українського портового оператору у Констанці. Флот пароплавства дозволяє перевалювати борт-борт до 300 тис тонн зерна на місяць", - додали в пароплавстві.
Наразі у порту перебуває приблизно 600 барж. Деякі очікують на розвантаження тижнями, тому цього року УДП працює лише через перевалку прямим методом - борт-борт.
"Порти Дунаю завантажують здебільше невеличкі морські судна - костери, це 10-15 тисяч тонн. Експорт такими партіями розрахований на Туреччину, Грецію, Єгипет, але традиційні українські ринки у південно-східній Азії. Україна має формувати великі партії та завантажувати панамакси, але великі судна - це лише Констанца. Кожна якірна стоянка може забезпечувати 15-20 тис. перевалки на добу - це альтернатива портам Одеси", - підсумували в УДП.
Ще на цю тему
- 10.10.2024 Румунія розширила перелік українських товарів, для імпорту яких необхідна ліцензія
- 02.10.2024 Парламент Румунії схвалив створення навчального центру для підготовки українських морпіхів
- 18.09.2024 Сибіга у Бухаресті: Україна розширить консульську присутність у Румунії
- 18.09.2024 Перший закордонний візит: Новий глава українського МЗС відвідає Румунію
- 10.09.2024 «Нова пошта» запустила послугу доставки у поштомати та пункти видачі в Румунії
- 02.09.2024 Уряд Румунії просить парламент в екстреному порядку ухвалити передачу Україні Patriot
- 03.08.2024 У Румунії спростували черговий фейк про F–16 і навчання українців
- 24.06.2024 МЗС Румунії: Бухарест підтримує збільшення військової допомоги Україні від ЄС
- 14.06.2024 Румунія профінансує навчання українських пілотів на F16 з державного бюджету
- 04.06.2024 В Румунії відкрили новий зерновий перевантажувальний термінал
- 31.05.2024 Між портами Великої Одеси та Румунії почне працювати контейнеровоз Maersk
- 11.04.2024 Президенти України та Румунії обговорили роботу експортного коридору між країнами