Кабмін схвалив схему ліцензування експорту зерна до п’яти країн Євросоюзу
Кабінет міністрів України схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Міністерства економіки за погодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства, щоб постачати ці культури до п’яти держав — членів Європейського Союзу, які межують з Україною.
Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає Укрінформ.
Ми віримо, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також доєднаються до цього плану. Оскільки у всіх нас одна мета — перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами”, — сказав міністр під час онлайн-виступу на засіданні аграрного комітету Європарламенту у вівторок, 19 вересня.
Сольський назвав конструктивним довгоочікуване рішення Європейської комісії щодо зняття обмежень на експорт української агропродукції з введенням додаткових заходів контролю, і Україна вдячна за таку позицію.
Він додав, що Україна протягом 72 годин напрацювала і представила до Європейської комісії план дій задля контролю за експортом. За словами Сольського, пропозиція української сторони має розрядити ситуацію.
Згідно з нашим планом дій, Україна буде контролювати і регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони, у свою чергу, визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких обсягах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами”, — наголосив міністр.
Минулого тижня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження, термін яких збіг 15 вересня, на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн Євросоюзу — Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.
Попри це рішення, Угорщина, Польща та Словаччина оголосили про запровадження односторонніх обмежень на імпорт українського збіжжя. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
Україна 18 вересня подала вимоги про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною в межах СОТ відповідно до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування Світової організації торгівлі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пізніше заявив, що Україна може ввести заборону імпорту певних категорій товарів із тих країн, які не скасують ембарго.
Ще на цю тему
- 14.11.2024 Експорт української кукурудзи до Китаю може впасти до 3 млн тонн
- 07.11.2024 Grain From Ukraine: Україна доставила до Малаві 14,5 тис тонн кукурудзи
- 06.11.2024 Єгипет придбав 120 тис. тонн пшениці з України
- 05.11.2024 Лише дві українські компанії увійшли до топ-5 експортерів зерна з України
- 30.10.2024 Україна збільшила експорт зернових цього сезону на 58% – Мінагрополітики
- 30.10.2024 В Україні запровадили експортний режим для агропродукції
- 18.09.2024 З початку сезону Україна реалізувала 21% збіжжя від запланованого річного експорту
- 12.09.2024 Нібулон відправив другу партію пшениці до Єгипту / Фото
- 31.08.2024 Україна за літо експортувала до Китаю 630 тис тонн ячменю
- 07.08.2024 Кількість вагонів із зерном, які прямують через кордон з Румунією зросла на 62,7%
- 06.08.2024 Україна у липні експортувала товарів майже на $3 мільярди
- 06.08.2024 Експорт української свинини перевищує імпорт другий місяць поспіль - профільна аоціація