Єврокомісія вагається, чи захищати три країни ЄС від позову України через імпорт зерна, - FT
Єврокомісія розглядає питання про те, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину у рамках позову, який Україна подала до Світової організації торгівлі (СОТ) через порушення трьома країнами торгових правил ЄС шляхом заборони імпорту українського продовольства.
Про це йдеться в публікації Financial Times, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на РБК-Україна.
Раніше ці три країни запровадили односторонні заборони на імпорт українського зерна попри рішення Єврокомісії щодо скасування обмежень.
Спершу Єврокомісія вимагала від Польщі, Угорщини та Словаччини скасувати свої заборони, але зараз працює над тим, щоб "скоординувати" їхні юридичні заперечення проти позову України до СОТ.
У письмовому запиті, надісланому Польщі, Угорщині та Словаччині в середу, Комісія заявила, що "відповідно до законодавства ЄС" вона буде "діяти в рамках цих процедур СОТ, ініційованих проти країн-членів".
Комісія додала: "Наступним негайним кроком буде надання відповіді Україні на ці запити про консультації від імені всіх трьох країн-членів".
Зазначається, що дискусії всередині Комісії щодо того, чи варто захищати три країни, тривали в середу ввечері.
Комісія заявила, що державам-членам "не дозволено вживати односторонніх заходів у сфері торгівлі" і що вона "оцінює юридично складну ситуацію".
"Ми взаємодіємо із зацікавленими (державами-членами. - Ред.) і будемо намагатися знайти конструктивне рішення, щоб не було необхідності в подальшому розгляді цієї справи", - заявили в Комісії.
При цьому ЄС може розпочати власну процедуру, "щоб переконатися, що держави-члени дотримуються своїх зобов'язань за законодавством ЄС і своїх зобов'язань в рамках СОТ".
Нагадаємо, у травні ЄС дозволив п'яти країнам, які межують з Україною, ввести заборону на продаж низки української агропродукції на внутрішньому ринку. При цьому транзит таких вантажів дозволений для експорту в інші країни.
Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.
Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.
Ще на цю тему
- 11.01.2025 Україна відправляє понад 1,9 мільйона тонн агропродукції до країн Африки - міністр
- 11.12.2024 USDA підвищило прогноз експорту пшениці з України
- 10.12.2024 Україна скоротила експорт зерна через Констанцу більше ніж наполовину
- 02.12.2024 В Україні від сьогодні діє режим експортного забезпечення окремих видів товарів
- 26.11.2024 Норвегія виділить $4,5 млн в межах програми "Зерно з України"
- 14.11.2024 Експорт української кукурудзи до Китаю може впасти до 3 млн тонн
- 07.11.2024 Grain From Ukraine: Україна доставила до Малаві 14,5 тис тонн кукурудзи
- 06.11.2024 Єгипет придбав 120 тис. тонн пшениці з України
- 05.11.2024 Лише дві українські компанії увійшли до топ-5 експортерів зерна з України
- 30.10.2024 Україна збільшила експорт зернових цього сезону на 58% – Мінагрополітики
- 30.10.2024 В Україні запровадили експортний режим для агропродукції
- 18.09.2024 З початку сезону Україна реалізувала 21% збіжжя від запланованого річного експорту