Міжнародні юристи готують досьє для МКС про використання Росією голоду як зброї
Юристи-правозахисники у взаємодії з Офісом генпрокурора України готують досьє воєнних злочинів для Міжнародного кримінального суду з обвинуваченнями Росії в навмисному спричиненні голоду.
Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.
«Мета полягає в тому, щоб задокументувати випадки, коли російські загарбники застосовували голод як зброю війни», - зазначається в повідомленні.
Докази передаватимуться до МКС, аби він розпочав судовий процес з висуненням офіційних обвинувачень проти президента РФ Путіна.
У цьому зв’язку старший юрист юридичної фірми Global Rights Compliance Юсуф Хан пояснив, що під час повномасштабного вторгнення в Україну «перетворення (Росією – ред.) продовольства на зброю відбувалося в три етапи».
Читайте також: Блокування Росією українського зерна загрожує голодом для 250 мільйонів людей – Мішель
Перший виник, коли деякі українські міста були взяті в облогу, і постачання продовольства до них припинилося. Серед задокументованих інцидентів – загибель 20 мирних жителів у Чернігові 16 березня 2022 року. Тоді росіяни обстріляли місце, де люди стояли в черзі по хліб і продукти. Інша справа стосується Маріуполя, де було припинено постачання продовольства, а коридори гуманітарної допомоги заблоковані чи розбомблені. Через це люди опинилися в умовах штучного глоду, і їм було дуже важко або неможливо втекти.
Другий етап включає знищення росіянами запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні. Вказується, що ці об’єкти були «необхідні для виживання цивільного населення». Такі атаки були «злочинами не за результатом (атак – ред.), а злочинами з наміром», наголошують юристи.
Третій етап – це спроби Росії запобігти або обмежити експорт українського продовольства. «Ми бачили, як Росія атакувала зернові об’єкти на Дунаї та демонструвала силу в Чорному морі», - пояснив Хан.
Як уточнює видання, у роботі над повним досьє Global Rights Compliance працюватиме з ОГП до кінця наступного. Намір полягає в тому, аби подати заяву відповідно до статті 15 Римського статуту, що дозволить третім сторонам передавати інформацію про ймовірні воєнні злочини прокурору Міжнародного кримінального суду.
Ще на цю тему
- 04.11.2024 АРМА виставила на продаж арештовані активи на 800 мільйонів, більшість з них належать росіянам
- 31.10.2024 В Украине будут судить экс-сотрудника милиции Севастополя – СБУ
- 28.10.2024 В Украине заочно приговорили двух бывших судей из Крыма к 12 и 13 года за госизмену
- 25.10.2024 В Беларуси не менее 12 граждан Украины задержали или осудили по политическим уголовным делам – «Вясна»
- 25.10.2024 Суд остаточно конфіскував майно російського мільярдера Усманова вартістю понад 2 мільярди
- 25.10.2024 Уроженку Керчи Татьяну Монтян лишили права на адвокатскую деятельность – Офис генпрокурора Украины
- 21.10.2024 Правозащитники назвали имена чиновников РФ, причастных к преследованиям в Крыму
- 21.10.2024 СБУ повідомила про підозру ще двом зрадникам, які сприяли окупації Криму.
- 11.10.2024 СБУ затримала проросійського тіктокера, який заперечував окупацію Криму та пропонував «заохочувати» ухилянтів нагородами.
- 09.10.2024 Экс-депутат Верховной Рады Крыма получил 14 лет тюрьмы за госизмену
- 27.09.2024 В Украине т.н. «заместитель министра труда и соцзащиты» окупованого Крыма приговорен к 8 годам – ЦЖР
- 27.09.2024 За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала «суддя», яка допомагала окупантам залякувати та відбирати майно кримчан.