Сили оборони роблять усе можливе для роботи гуманітарного коридору в морі - Гуменюк
Українські сили оборони роблять усе можливе для функціонування гуманітарного коридору у морі.
Про це начальницяк об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк сказала на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Він має назву гуманітарний, тому що спрямований на те, щоб у гуманітарний спосіб забезпечити функціонування судноплавства навіть для тих суден, які виявилися заблокованими з початку повномасштабного вторгнення у портах Одеської області. Є ще у нас судна, які заблоковані у портах Миколаївської і навіть Херсонської областей. Попри те, що вони перебувають там уже півтора року і деякі з них пошкоджені внаслідок бойових дій, судновласники все одно мають намір витягнути їх звідти і забезпечити їм мирний прохід. Поки що про Херсонщину та Миколаївщину не йдеться, але той коридор, що працює з одеських портів, досить стало функціонує, попри ту загрозу, яку море все ж таки в собі має. І не тільки море - й повітря, оскільки ворог останнім часом дуже системно тероризує цей напрямок тактичною авіацією, скидаючи керовані авіабомби в напряму цього коридору. А точніше, місць, де зосереджене прокладання рекомендованих морських транспортних шляхів навколо острова Зміїний», - сказала Гуменюк.
За її словами, особливість течії така, що вже скинуті керовані авіабомби можуть призвести або до детонації морських якірних мін, або до їхнього вільного дрейфування, тоді може статися детонація поблизу судна.
«Тому загроза залишається високою. Але сили оборони забезпечують безпековий компонент у межах своєї компетенції та у зоні відповідальності, тобто, в територіальному морі України ми забезпечуємо такий компонент. Кожного разу, коли судно, що вирішило скористатися таким гуманітарним коридором, залишає територіальне море України, сили оборони про це звітують», - сказала начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня.
Кілька днів тому біля узбережжя Румунії в Чорному морі на міні підірвалося вантажне судно під прапором Туреччини.
Як повідомлялося, з портів України за два місяці роботи тимчасового гуманітарного коридору відправили на експорт 88 тис. т металопродукції та понад 172 тис. т залізорудної сировини.
Згідно із навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6, тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року. Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Перше цивільне судно пройшло через новий український гуманітарний коридор 16 серпня, вийшовши з Одеського порту.
Ще на цю тему
- 09.01.2025 У МЗС Литви закликали до "сильної і рішучої" відповіді на атаки в Балтійському морі
- 08.01.2025 Найбільша судноплавна компанія Китаю потрапила до «чорного списку» США
- 07.01.2025 У Фінляндії завершують перевірку танкера після пошкодження балтійських кабелів
- 07.01.2025 Країни Північної Європи посилили нагляд за підводною інфраструктурою і "тіньовим флотом"
- 04.01.2025 Президент Латвії: Можливість закриття Балтійського моря треба «тримати під рукою»
- 04.01.2025 Президент Латвії: Можливість закриття Балтійського моря треба «тримати під рукою»
- 01.01.2025 Диверсія у Балтійському морі: власник вимагає звільнити затриманий танкер
- 30.12.2024 Український криголам «Ноосфера» прибув на польську антарктичну станцію (фото)
- 30.12.2024 Обрив кабелю у Фінській затоці: на дні знайшли багатокілометровий слід від якоря
- 26.12.2024 Фінляндія розслідує пошкодження кабелю як вандалізм, підозрюють судно "тіньового флоту" РФ
- 15.12.2024 У Керченській протоці тонуть два російські нафтові танкери близько 8 миль від порту Тамань-Андрій Клименко
- 28.11.2024 Українським морським коридором перевезли 85 млн тонн вантажів