Росія може втратити доступ до Балтійського моря, якщо підтвердиться диверсія на Balticconnector

13:20 23.10.2023

Російським суднам можуть закрити прохід Балтійським морем, якщо за висновками розслідування підтвердиться причетність Росії до пошкодження газопроводу Balticconnector і телекомунікаційного кабелю між Швецією та Естонією.

Як повідомляе видання «Порти Украіни» про це заявив президент Латвії Едгардс Рінкевичс, повідомляє LSM.

За його словами, після епізоду країни НАТО вирішили посилити патрулювання моря.

Якщо бачимо такого роду інциденти, по-моєму, НАТО варто було б реально просто закрити судноплавство в Балтійському морі. Це можна зробити. Судна можна зупинити. Звичайно, це також питання цілої низки норм міжнародного морського права”, — заявив Рінкевичс.

Відповідаючи на запитання, якою має бути відповідь НАТО на пошкодження газопроводу, латвійський президент зазначив, що треба спочатку дочекатися результатів розслідування.

Але якщо буде чітко доведено, що це Росія — то має бути обговорення того, що для захисту нашої критичної інфраструктури треба говорити, що ми можемо закрити Балтійське море”, — резюмував президент Латвії.

На початку жовтня через позаштатну ситуацію зупинилося постачання газу через Balticconnector, підводний газопровід між Фінляндією й Естонією. Державний прокурор Естонії Трійну Олев заявила, що попереднє розслідування показує, що пошкодження кабелю зв’язку між Естонією та Фінляндією має антропогенний характер. При цьому над місцем аварії було два судна, одне з них під російським прапором.

Згодом стало відомо про пошкодження кабелю зв’язку між Естонією та Фінляндією, що також було спричинено навмисним зовнішнім впливом.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв «рішучу відповідь», якщо буде доведена навмисна атака на підводну інфраструктуру. Одночасно НАТО посилює патрулювання Балтійського моря через пошкодження підводної інфраструктури. До Естонії вже мали прибути два тральщики альянсу.

Balticconnector — це трубопровід, що з 2019 року з’єднав газотранспортні системи Фінляндії та Естонії. Його пропускна спроможність — 7,2 млн кубометрів на добу, довжина — 150 км, з яких 77 км — на дні Фінської затоки у Балтійському морі.

Ще на цю тему