У РФ почали говорити про перше застосування дронів-камікадзе "Италмас" або "Герань-3"
Про дрон-камікадзе "Италмас" стало відомо лише у вересні цього року, хоча його випробування йшли ще зимою, а про "Герань-3" - у РФ вперше заговорили ще минулої осені
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Після оприлюднення фото з рештками двигуна типу DLE 60 нового літако-снаряда "невстановленого типу", який був збитий сьогодні у ночі, у РФ почали говорити про те, що це вперше були застосовані дрони "Италмас" або "Герань-3".
Поки ця інформація спирається лише на дописи від так званих російських "воєнкорів", в той час, коли у Повітряних силах ЗСУ повідомили, що це був дрон виробництво якого можливо здійснювати "в будь-якому гуртку авіамоделювання".
Й поки не буде оприлюдненні нові фото з уламками збитого дрона поки реальний початок використання ворогом "Италмас" або "Герань-3" знаходяться лише на рівні "можливо".
Зокрема двигун DLE 60 використовується літако-снаряді "Италмас", який розроблений компанією ZALA, що виробляє "Ланцети" та розвідувальні БПЛА. Вперше про існування "Италмас" стало відомо у вересні цього року після виходу сюжету на російському державному пропагандистському каналі.
Дрон-камікадзе "Италмас"
За заявленими характеристиками цей дрон має дальність польоту до 200 км та більшу ніж у Shahed-136 бойову частину, тобто понад 40 кг.
Відносно "Герань-3", то відносно нього інформації ще менше, його зображення не публікувались, а перша інформація про його існування у неофіційних джерелах припадає на осінь минулого року. Тоді писалось, що це менша версія так званого "Герань-2", тобто Shahed-136. А як ілюстрація здебільшого використовувалось фото ще одного російського дрона-камікадзе "Куб", також від ZALA.
Дрон-камікадзе "Куб"
Можливо, що коли мова йшла про "Герань-3", то так у РФ намагались іменувати Shahed-131, який дійсно є меншим за Shahed-136. Але на цьому дроні використовується інший двигун.
Shahed-131
Водночас чи дійсно РФ могла почати використання "Италмас" залишається під питанням. Станом на вересень був показаний лише один дрон, випробування якого тривали ще у зимовий період.
Таким чином можливість використання ворогом поки поодиноких зразків "Италмас" існує, при цьому якраз з метою перевірки їх можливостей у реальних бойових умовах. А вже за їх результатом у РФ може бути прийнято рішення щодо виробництва дрона.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті