ЄС має конфісковані броньовики і "технічки" Toyota, які можна віддати ЗСУ(фото)
Такі машини нашим військовим зайвими точно не будуть, тим більш є уже відповідний прецедентПротягом 2022 року в рамках військово-морської місії Європейського Союзу IRINI, яка була спрямована на підтримку ембарго ООН на поставку зброї в Лівію, під час двох епізодів було вилучено і конфісковано майже 150 одиниць військової техніки.
Група депутатів Європарламенту, яку очолює парламентар від Нідерландів Барт Гротуіс, а в учасниках також є глава підкомітету від оборони депутат від Франції Наталі Пуазо, закликає цю військову техніку передати Збройним Силам України. Відповідну пропозицію ця група парламентарів планує розіслати в п’ятницю 27 жовтня, зокрема на адресу Комітету Ради Безпеки з політики та безпеки (PSC) та Фонду миру для підтримки України.
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Про це йдеться у публікації видання Politico.
Суховантаж MV Meerdijk, який віз бронемашини BATT UMG до Лівії, котрі в свою чергу були конфісковані військово-морською місією ЄС, фото – IRINI
В цій історії йдеться зокрема про партію в 41 бронеавтомобіль BATT UMG, виготовлених в ОАЕ, котрі у жовтні 2022 року намагалось доставити до Лівії голландське судно MV Meerdijk. Ці бронемашини мали фактично отримати війська фельдмаршала Хафтара, хоча на цю техніку не було жодних супроводжуючих документів.
Цікаво, що завод-постачальник цих BATT UMG стверджує, що ці машини мали бути доставлені в Лівію лише для "підтримки громадського порядку", що начебто не суперечить ембарго ООН. Але в цій історії санкційний комітет ООН вирішив інакше, усі 41 бронемашин були конфіксовані після огляду судна, після чого голландське MV Meerdijk далі продовжило плавання.
Суховантаж MV Meerdijk, який віз бронемашини BATT UMG до Лівії, котрі в свою чергу були конфісковані військово-морською місією ЄС, фото – IRINI
А от цікаво, що за кілька місяців до того, влітку 2022 року військово-морська місія ЄС на іншому судні, що прямувало до Лівії, конфіскувала понад 100 позашляховиків Toyota, переобладнаних під "технічки" для розміщення різних типів озброєння.
Ця техніка стоїть на складі біля Марселю у Франції, і по суті перебуває у "підвішеному" юридичному стані. Тому окремі європарламентарі й пропонують, що замість просто тримати ці машини на зберіганні, краще її віддати туди, де вона потрібна, тобто Силам оборони України.
Тим більш, що тут вони посилаються на той приклад, який уже подали США, коли на початку місяця цього року прийняли рішення віддати Україні конфісковану іранську зброю, хоча там там буквально автомати й ПТРК.
Конфіскована стрілецька зброя іранського походження, фото ілюстративне, джерело - CENTCOM
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії