Україна отримає запаси критично важливих ракет, щоб відбивати атаки РФ з повітря
Також США поповнять запаси до ракетних та артилерійських систем Сил оборони України
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Сполучені Штати вчора, 26 жовтня, оголосили про черговий пакет оборонної допомоги на 150 млн доларів — відповідна заява була опублікована на офіційному сайті американського Департаменту оборони.
Оборонна допомога передається у рамках президентських повноважень Presidential Drawdown Authority (PDA), тобто коли озброєння виділяється безпосередньо з запасів американського війська, тому озвучений перелік Сили оборони отримають якнайшвидше.
ЗРК Avenger в строю ЗСУ, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
За винятком декількох пунктів, загалом пакет є боєприпасний і спрямований на поповнення критично важливих для України запасів. Передусім це ракети до систем протиповітряної оборони, що сьогодні надактуальні напередодні ймовірних планів РФ з терористичних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури протягом осені-зими.
Тут є як і вже звичні ракети для зенітних ракетних комплексів NASAMS, а також запаси ракет Stinger. Крім того, у переліку також є ракета AIM-9M — нагадаємо, нещодавно стало відомо, що ця ракета передається для використання з нової системи ППО.
AIM-9M
Цю систему протиповітряної оборони США виготовлятимуть для нас самостійно, ймовірно це може бути щось схоже на британську імпровізовану систему для ракет AIM-132 ASRAAM або ж на MIM-72 Chaparral.
Повертаючись до пакета оборонної допомоги, то далі в ньому ми можемо побачити доволі типовий перелік з такого озброєння, як додаткові боєприпаси для ракетних систем HIMARS, артилерійські 105-мм та 155-мм боєприпаси, ракети TOW, ракети Javelin та понад 2 млн набоїв до стрілецької зброї.
Щоправда, тут варто уточнити, що у контексті "додаткових боєприпасів для HIMARS" тут можуть вже ховатися не тільки ракети GMLRS, а й як мінімум касетні ATACMS з дальністю дії у 165 км, які вже успішно використовують Збройні Сили України для ударів по російських військових об’єктах на тимчасово окупованих територіях України.
Ракета ATACMS, фото ілюстративне
Зрештою, у пакеті також є й низка інших корисних речей — прилади нічного бачення, підривні боєприпаси для усунення перешкод, спорядження для холодної погоди, а також запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання — щодо останнього пункту, то тут варто згадати, що ремонт, запчастина та логістика іноді можуть з’їдати значну частину бюджету, але водночас ці пункти також важливі для Сил оборони, щоб швидше повертати пошкоджену техніку на поле бою.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії