У США кажуть про безпілотну артилерію на заміну буксированої, бо остання буде аж надто вразлива(фото)
Буксирована артилерія сьогодні активно використовується на полі бою, водночас у США не вперше порушують питання її актуальності в майбутньому
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Війна в Україні демонструє, що артилерійські системи сьогодні і в найближчому майбутньому залишатимуться одним з критично важливих засобів ураження на полі бою — водночас в Армії США сьогодні розмірковують над тим, чи не буде буксирована артилерія аж надто вразливою у майбутніх ймовірних війнах.
Мовляв, ефективність артилерійських систем сьогодні залежить не тільки від дальності, точності тощо, але і її мобільності — і тому в Армії роздумують над тим, чи буде буксирована артилерія "життєздатним варіантом", розповідають у виданні Business Insider.
Сьогодні американське військо має на озброєнні сотні 155-мм гаубиць M777
Передусім у виданні посилаються на слова генерала Джеймса Рейні, голови Командування майбутнього Армії США (Army Futures Command), який наголошує, що недоліком буксированої артилерії є їхній час розгортання, який "не спрацює проти хорошого ворога".
Рейні відзначає — що сьогодні американське військо "продовжує розглядати колісні та роботизовані рішення для буксированої артилерії". Щодо останнього, то тут, звичайно, йдеться передусім про бажання зберегти життя екіпажів артилерійських систем, які сьогодні на полі бою знаходяться під прицілом не тільки ворожої артилерії, але й таких засобів ураження, як ударні дрони, які сьогодні на полі бою демонструють доволі високу ефективність.
M777
Тут варто згадати, що ще влітку цього року Джеймс Рейні акцентував — Армія США хоче мати нову стратегію, як артилерійські системи будуть використовуватися на полі бою в майбутньому, і одним з пунктів цієї стратегії якраз є робототехнічні платформи. Причому тоді з варіантів як посилити військо у цьому напрямку розглядалися передусім автозавантажувальні системи для боєприпасів, а також можливості з підвищення швидкострільності артилерії.
Щодо "колісного рішення для буксированої артилерії", то тут як приклад передусім згадується французька САУ CAESAR, повна назва якої (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie) буквально розшифровується як "вантажівка, оснащена артилерійською системою" — ймовірно з натяком, що схоже рішення можуть масштабувати й в США.
САУ CAESAR в строю ЗСУ, фото ілюстративне
Разом з тим, поки що Армія США у контексті розширення своїх артилерійських можливостей зосереджена на програмі Extended Range Cannon Artillery або ж ERCA, у рамках якої тестується прототип 155-мм САУ M1299 від BAE Systems, який базується на САУ M109A7. Втім, ця програма поки що йде з затримкою — зокрема є проблеми з надмірним зносом ствола гармати.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії