США викрили жінку-"гаманця" російських еліт
Сполучені Штати у п’ятницю 3 листопада запровадили санкції проти громадянки Росії Єкатеріни Жданової, яка допомагала російській еліті у відмиванні й переказі сотень мільйонів доларів за допомогою віртуальної валюти в обхід обмежень.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", оголосило Міністерство фінансів США.
За даними американського Мінфіну, Жданова допомагала російським елітам здійснювати фінансові операції після масштабних санкцій проти фінансової системи РФ, запроваджених після її повномасштабного вторгнення в Україну.
Для здійснення операцій із великими сумами коштів вона послуговується віртуальною валютою, зокрема криптовалютними біржами; готівкою, яку важче відстежити; організаціями з відмивання коштів; а також "традиційними бізнесами", які дозволяють Росії зберігати доступ до глобальної фінансової системи.
Як приклад, у березні 2022-го Жданова допомогла "російському клієнту" приховати джерело своїх статків, щоб переказати понад 2,3 мільйона доларів США до Західної Європи через шахрайськи відкритий інвестиційний рахунок та купівлю нерухомості.
Під нові санкції США потрапили розробник "Ланцетів" і газовий проєкт Путіна в Сибіру
Мінфін США також вказує, що росіянка допомогла одному з олігархів переказати понад 100 мільйонів доларів до Об'єднаних Арабських Еміратів і сприяла отриманню податкового резидентства в цій країні.
Американська сторона зафіксувала й участь Жданової у фінансовому здирництві з боку російського угруповання Ryuk. У 2021-му вона відмила понад 2,3 мільйона доларів від платежів ймовірних жертв зловмисників.
У відомстві не вказали, де саме перебуває Єкатеріна Жданова.
Ще на цю тему
- 24.05.2025 ЗМІ дізналися, що може увійти до 18-го санкційного пакета про Росії
- 24.05.2025 В Естонії після нічних ударів по Україні закликали посилити санкції проти Росії
- 24.05.2025 Європа вирішила остаточно закрити питання «Північного потоку» ‒ Bloomberg
- 23.05.2025 Оператор «тіньового флоту» Росії отримав майже $400 мільйонів збитків через санкції - Reuters
- 23.05.2025 ЗМІ: у ЄС починають закриті консультації щодо 18-го пакета санкцій проти РФ
- 23.05.2025 ЗМІ: німецька компанія постачала підсанкційні технології до Росії через Словенію
- 22.05.2025 Официальные поставки американских процессоров в Россию сократились на 95% – росСМИ
- 22.05.2025 Вже 81 сенатор став співавтором законопроєкту США щодо жорстких санкцій проти РФ – Маркарова
- 22.05.2025 Чистая прибыль Мосбиржи в первом квартале 2025 года упала на треть
- 22.05.2025 Бюджет РФ лишится сотен миллиардов рублей из–за обвала авторынка
- 22.05.2025 Японські LNG–танкери потрапили під санкції ЄС через співпрацю з Росією – Bloomberg
- 22.05.2025 ЄС вніс правки до законодавства: тепер олігархи РФ повинні довести, що вони не підпадають під санкції