Турецька компанія вирішила заробити на енергетичній кризі у країнах Африки
Близько 45% африканців або 600 мільйонів людей, переважно в Африці на південь від Сахари, не мають доступу до електроенергії
Турецька компанія Karpowership розраховує почати постачання електроенергії до ПАР уже у 2024 році.
Про це пише видання «Главком» із посиланням на турецьке видання Patronlar Dunyası.
Турецька компанія Karpowership, яка має найбільший у світі парк плавучих електростанцій, планує розпочати виробництво 450 мегават електроенергії в Південній Африці у 2024 році. Таким чином вона хоче допомогти країні подолати дефіцит електроенергії.
Комерційний директор турецької компанії Karpowership Зейнеп Харезі заявила, що вони розраховують розпочати постачання електроенергії до Південної Африки уже незабаром. Компанія має намір підписати фінансову угоду до кінця цього року після отримання екологічної ліцензії на експлуатацію «енергетичного корабля» у Річардс-Бей.
Крім Річардс-Бей, турецька компанія планує побудувати в ПАР ще дві плавучі станції, що працюють на зрідженому природному газі (ЗПГ) загальною потужністю 1,2 гігавати в рамках 20-річного контракту з можливістю дострокового виходу з проекту через 5 і 10 років. «Ми сподіваємось отримати екологічні ліцензії для двох інших об’єктів, Saldanha та Coega, у найближчі тижні», – сказала Зейнеп Харезі.
«ПАР, яка вже багато років відчуває енергетичні проблеми, у 2021 році провела переговори з Karadeniz Holding і підписала угоду на 15 мільярдів доларів. Угоду, розраховану на 20 років, не вдалося раніше розпочати через екологічні проблеми» – додала вона.
Компанія бачить можливості в дефіциті енергії в Африці, який загострився після пандемії Covid і подорожчання палива через війну в Україні.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, близько 45% африканців або 600 мільйонів людей, переважно в Африці на південь від Сахари, не мають доступу до електроенергії. За її словами, Karpowership веде переговори з Нігерією, Габоном, Демократичною Республікою Конго, Беніном, Того та Камеруном про постачання їхніх національних мереж.
Передбачається, що Гвінея-Бісау отримає 100% електроенергії від Karpowership, яка уже працює в 14 країнах, але робить ставку переважно на Африку. Компанія має 36 діючих плавучих електростанцій і планує збільшити свій енергетичний флот до 46 суден у «найближчі пару місяців».
«Сьогодні ми маємо 6 тис. МВт. У найближчі три-п'ять років ми плануємо збільшити її до 10 тис. МВт», – поділилась планами комерційний директор турецької компанії Karpowership Зейнеп Харезі.
До слова, у січні 2023 року турецька компанія Karpowership підписала Меморандум про наміри з українською національною компанією АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) на постачання плавучих електростанцій потужністю 500 МВт. Як повідомили в компанії Karpowership, плавучі електростанції компанії зможуть забезпечити потреби в електроенергії 1 млн. домогосподарств.
Як базові рішення допускається розміщення плавучих електростанцій у портах Молдови та Румунії та подача електроенергії в українські мережі через ці країни.
У рамках меморандуму про взаєморозуміння передбачається, що плавучі електростанції потужністю 500 мегават почнуть оперативно постачати електроенергію до розподільчої мережі України.
Ще на цю тему
- 17.05.2024 Турция и Всемирный банк оформили соглашение о сотрудничестве в энергетике на $1 млрд
- 05.05.2023 Мощность солнечных электростанций в Турции достигла 10 тысяч МВт
- 02.05.2023 У Туреччині відкривається найбільша сонячна електростанція у Європі
- 21.12.2022 Эрдоган: Турция нацелена на устранение зависимости от импорта энергоносителей
- 01.12.2022 У Туреччині готові відправити в Україну кораблі-електростанції: що відомо
- 09.08.2022 Туреччина може запропонувати енергетичний коридор в ЄС - ЗМІ
- 01.05.2022 Водородная энергетика, как альтернатива на фоне войны между РФ и Украиной
- 11.11.2020 На стройплощадку первой турецкой АЭС доставлен корпус реактора для энергоблока №1
- 01.07.2020 Турция стремится снизить импортозависимость в сфере энергетики
- 15.11.2019 Крупную ГЭС на юго-востоке Турции введут в строй в 2020 году / Фото
- 31.10.2017 Турция наполовину увеличила импорт энергоносителей
- 29.08.2017 Турция увеличила импорт энергоносителей почти на 40%