Вибухи у Челябінському на тракторному заводі та у Смоленську на авіазводі: що вони виробляють та чи зупинить це їх роботу
Ці дві події навряд чи пов'язані одна з одною, але вибухи на російських підприємствах "Челябинский тракторный завод-Уралтрак" та "Смоленский авиационный завод" цілком демонструють всю складність порушення роботи ОПК РФ
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
26 листопада, мережею пронеслась інформація про вибухи на території російських підприємств "Челябинский тракторный завод-Уралтрак" та "Смоленский авиационный завод". Але попри певну синхронність цих подій вони навряд пов'язані.
Зазначимо, що "Челябинский тракторный завод-Уралтрак" входить до складу "Уралвагонзаводу", який є єдиним у РФ серійним виробником нових танків. Якщо брати військову продукцію, то він спеціалізується, в першу чергу, на виробництві танкових двигунів.
Саме він випускає двигуни для танків Т-72 та Т-90, включно з найновішими В-92С2 та В-92С2Ф, а також випускає запасні частини до них та попередніх моделей цього двигуна.
Двигуни, які виробляє "Челябинский тракторный завод-Уралтрак"
Водночас вибух на заводі відбувся на трансформаторі й попри його видовищність, навряд це може призвести до зупинки роботи величезного заводу, який у будь-якому випадку має резервні лінії живлення.
Справа в тому, що "Челябинский тракторный завод-Уралтрак", який знаходиться за 1700 км від України, це величезне підприємство з периметром 2,5 на 0,7 км. Тому для його повного виведення з ладу необхідно значно більша "бавовна", а головне - її методичність.
Територія тракторного заводу у Челябінську
І саме така методичність демонструється під час атак на "Смоленский авиационный завод". Бо перший удар по ньому був завданий, як мінімум, ще 1 жовтня. Тоді ГУР МОУ повідомляли, що було випущено чотири дрони, з яких три уразили завод.
Про ще одну атаку стало відомо 17 листопада, з РФ повідомлялось про один дрон, який був нібито "пригнічений засобами РЕБ", але все одно впав на завод, пробив дах цеху та вибухнув. А під час ударів 26 листопада нібито один був збитий, а другий також "пригнічений засобами РЕБ", що не завадило йому уразити цех підприємства.
Тобто у цьому випадку дійсно мова йде про методичність ударів, які можуть, як мінімум, зашкодити виробничим процесам на підприємстві, яке збирає ракети Х-59. При цьому сам "Смоленский авиационный завод" значно компактніший та знаходиться значно ближче до України - у 300 км.
Територія авіазаводу у Смоленську
Й в цій ситуації навіть використання дронів-камікадзе з відносно малою бойовою частиною може дійсно пригальмувати темп роботи цього російського підприємства.
Ще на цю тему
- 14.12.2024 Россия: в Воронежской области столкнулись два автобуса с военными РФ, есть погибшие
- 14.12.2024 В Генштабе ВСУ подтвердили удар по нефтебазе в Орловской области России
- 12.12.2024 У Москві ліквідували конструктора Шатського, який модернізовував крилаті ракети - джерело
- 22.08.2024 В Ростовской области РФ пятый день тушат пожар на нефтебазе – число пострадавших выросло до 47
- 20.08.2024 В Ростовской области РФ третьи сутки не могут потушить пожар на нефтебазе
- 05.08.2024 В России прорвало третью за последние 10 дней крупную дамбу
- 27.07.2024 Глава российского научного института пытался поджечь себя на Красной площади
- 17.07.2024 У Росії втопився очільник елітної військової делегації Північної Кореї
- 13.07.2024 Під Москвою спалили будинок сербського снайпера, який воює на боці «ДНР»
- 05.07.2024 У Ростові масштабна "ландшафтна" пожежа: у мережі пишуть про НП на нафтосховищі
- 05.07.2024 У РФ заявили про атаки дронів на Краснодарський край і Ростовську область
- 01.07.2024 Россия: в Туве ввели режим ЧС из-за лесных пожаров