Спільне виробництво озброєння з НАТО вже триває, а 1 млн FPV-дронів на рік більш ніж досяжно - Олексій Данілов
Також у РНБО анонсували "приємні новини" щодо виробництва боєприпасів в Україні, а також те, що допомога від США буде узгоджена у січні
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Україна нарощує виробництво власного озброєння, що є єдиними безпрограшним шляхом, при цьому включно за рахунок спільної роботи із західними компаніями.
"Спільне виробництво озброєння з країнами НАТО вже відбувається. Інша справа, що нам необхідно якомога збільшити виробництво, але це вже технічні процеси, які відпрацьовують відповідні державні інституції", - повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в ефірі телемарафону.
Читайте також: Яка країна досі має рідкісні легкі штурмовики L-39ZA, і скільки піде на ремонт
Жодної конкретики щодо номенклатури названо не було, але дійсно важливо, що цей процес розвивається. Хоча необхідно розуміти, що під спільним виробництвом з країнами Альянсу може матися на увазі й вже відомий процес, коли українські компанії відкрили виробництво певних критичних компонентів на території Євросоюзу для убезпечення від російських атак.
Водночас цілий ряд факторів вказує на те, що напрямок спільного виробництва західного озброєння в Україні стрімко розгалужується й лише серед офіційно оголошених проєктів - FrankenSAM, для виробництва якого США передають технології, заходження в Україну західних компаній з конкретними планами виробництва нового озброєння, як Rheinmetall з БТР Fuchs, а згодом й БМП Lynx, відкриття в Україні центру німецької Quantum-Systems з метою локалізації виробництва БПЛА Vector тощо.
При цьому на фоні цих процесів відбувається й заходження оборонних гігантів для обслуговування та ремонту західної техніки в Україні, що є базисом вже для створення виробничих потужностей.
Водночас деякі вузькі гирла у виробництві озброєння Україна доволі активно розшиває, зокрема й у наболілому питанні виробництва боєприпасів. При цьому Олексій Данілов анонсував "дуже приємні новини саме з цього приводу", натякнувши на активну участь приватних компаній у цьому процесі.
Щодо теми виробництва 1 мільйона FPV-дронів у 2024 році, яке було оголошено Президентом України Володимиром Зеленським під час останньої прес-конференції, то секретар РНБО зазначив, що це доволі досяжна мета. Бо фактично мова йде не про кратне збільшення, а про нарощування з 50 тисяч, до 83 тисяч. Й нагадаємо, що саме у FPV-дронах вбачається можливість покрити барк у боєприпасах, знявши тягар з артилерії.
Зрештою будь-яка стратегія активізації власних зусиль щодо виробництва озброєння в Україні є безумовно єдиним вірним кроком. Бо навіть враховуючи те, що, як повідомив секретар РНБО, у США питання допомоги буде вирішено у січні, це все одно означає те, що ЗСУ отримають більше озброєння.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників