Польcький єврокомісар вимагатиме обмежень для українського цукру і м’яса птиці
Польський єврокомісар Януш Войцеховський вимагатиме запровадження певних обмежень для української сільгосппродукції у наступному рішенні про продовження режиму вільної торгівлі ЄС з Україною.
Про це Войцеховський сказав в інтерв’ю RMF FM, пише Європейська правда.
У Єврокомісії вже працюють над проєктом рішення для нового продовження режиму торгівлі з Україною без мит і квот, який запровадили як тимчасовий захід для її підтримки в умовах війни, до 2025 року. Термін дії поточного рішення сплине 5 червня.
Єврокомісар з питань сільського господарства, який є представником Польщі, розповів, що наполягає на включенні у це рішення певних протекціоністських положень та кількісних обмежень для української агропродукції та надсилав відповідного листа президентці Єврокомісії.
"Це моє велике завдання на 2024 рік, подбати, щоб у новому рішенні, якщо воно буде, були впроваджені достатньо сильні захисні положення, щоб у нас знову не було якоїсь кризи, пов’язаної з надмірним постачанням", – сказав він в інтерв’ю RMF FM.
Неофіційно журналісти дізналися, що Войцеховський погрожував не підтримати майбутнє рішення, якщо ці умови не виконають.
Войцеховський деталізував, що наполягатиме на обмеженнях зокрема для м’яса птиці та цукру з України, тому що імпорт цієї продукції останнім часом дуже зріс.
"Імпорт зростає у такий спосіб, що це загрожує конкурентоздатності європейського бізнесу, у тому числі польського виробництва м’яса птиці і цукру. Тож я кажу про потребу обмежити кількісно імпорт цих двох видів продукції", – заявив Войцеховський.
За його словами, цей вплив українського імпорту відчутний у майже всіх країнах ЄС і виробники цукру вже скаржаться Єврокомісії.
Польський єврокомісар також вважає, що якщо залишати європейський ринок повністю відкритим для українського імпорту, то це "допомагає Росії закріпити здобутки".
Він аргументує, що Росія витіснила Україну з ринків в Азії, змусивши її переорієнтовуватись на європейський ринок, а це створює дестабілізацію у Польщі та інших країнах-сусідках. Войцеховський вважає, що так Москва "виграє двічі", тому що Росія закріплюється на нових ринках, а у ЄС наростають суперечки через український агроімпорт.
Натомість єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс хоче, навпаки, послабити існуючі захисні механізми, зокрема про можливість тимчасової заборони імпорту певної продукції у разі її різкого напливу – який ЄС вже застосував влітку цього року і який діяв до 15 вересня. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, схоже, також поділяє таку позицію.
Ще на цю тему
- 19.11.2024 Польський бізнес за три роки відкрив 300 компаній в Україні
- 14.11.2024 Україна та Польща проведуть переговори з питань сільського господарства
- 14.11.2024 Дуда пояснив, за якої умови Україна могла б отримати від Польщі МіГ-29
- 11.11.2024 Ослаблення України не відповідає життєвим інтересам Польщі – Туск
- 06.11.2024 У Варшаві відбудеться міжнародна конференція з відбудови України
- 04.11.2024 Збій у пункті пропуску "Ягодин" ліквідовано: що відбувається на кордоні з Польщею
- 31.10.2024 Зеленський призначив нового посла у Польщі
- 31.10.2024 Зеленський: домовилися з НАТО, але Польща знайшла іншу причину не передавати МіГ-29
- 29.10.2024 Польща готова передати Україні решту своїх МіГ-29: Дуда назвав умову
- 25.10.2024 ЗМІ: Україна просила в Польщі зброю, яку та купила в Південної Кореї, але Дуда відмовив
- 23.10.2024 Глава МЗС Польщі не вважає, що її "виключили з обговорень" щодо України
- 15.10.2024 Міністр оборони Польщі не вважає вступ України в ЄС життєво важливим, тому висуває історичні вимоги