Діятиме до вступу в НАТО: Україна та Британія підписали безпековий договір
Президент України та прем’єр-міністр Великої Британії підписали двосторонню безпекову угоду.
Про це повідомляє кореспондент Європейської правди.
Документ, що має назву "Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії", підписали лідери двох країн після переговорів у Маріїнському палаці в Києві.
Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами "Групи семи" та державами, що до них приєдналися.
Безпекові зобов’язання Великої Британії за цим документом діятимуть до вступу України в НАТО, повідомив після підписання президент Володимир Зеленський.
"Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема з Британією, то війна б не почалася", – переконаний він.
Ріші Сунак зі свого боку наголосив, що це "перше з безпекових запевнень, які підписує Україна". Британський прем’єр наголосив, що Британія першою надавала Україні також летальну зброю, танки, далекобійні ракети тощо.
Лідери також повідомили, що в угоді прописаний термін її дії – десять років з можливістю продовження. Однак у разі вступу України в НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.
10 січня в Офісі президента заявляли, що учасники відповідних переговорів перейшли до безпосереднього опрацювання проєкту угоди між Україною і Британією, обговорили її основні елементи та окремі тематичні блоки, а також узгодили подальший графік двосторонніх переговорів, йдеться в повідомленні.
Перед цим Україна провела другий раунд консультацій щодо укладення двосторонньої угоди про надання "безпекових гарантій" Києву з Великою Британією.
Перед цим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що отримує від ЄС сигнали про відсутність проблем у переговорах щодо двосторонньої угоди про "гарантії безпеки" між ЄС та Україною у продовження декларації G7.
Як відомо, країни "Групи семи" на саміті НАТО у Вільнюсі в липні погодили рамковий документ щодо "гарантій безпеки" для України. Конкретні двосторонні договори з державами, які погодяться надати безпекові зобов'язання, будуть підписані пізніше.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Кабмін схвалив план втілення Стратегії морської безпеки, розроблений Міноборони – Умєров
- 28.10.2024 На фоні російської нафти Україна та Індія розглядають можливості для співпраці в галузі оборонної промисловості
- 21.09.2024 Сирський обговорив з французьким колегою потреби Сил оборони України
- 11.09.2024 Україна та Литва підписали меморандум про співпрацю у сфері оборони
- 08.08.2024 "Укроборонпром" вперше увійшов до 50 кращих оборонних компаній.
- 19.07.2024 Стратегия морской безопасности Украины: Неижпапа озвучил детали документа и последствия его реализации
- 13.06.2024 На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією
- 19.05.2024 США скликали наступне засідання "Рамштайну"
- 07.05.2024 ЄС почав роботу над відкриттям Офісу оборонних інновацій у Києві
- 17.04.2024 Глави МЗС країн G7 обговорять сьогодні підтримку української системи ППО – The Guardian
- 23.02.2024 Офіс президента опублікував текст безпекової угоди України з Данією
- 20.02.2024 Укроборонпром співпрацюватиме з провідним виробником ракетних систем MBDA Deutschland