Фінська берегова охорона підозрює, що злочинні групи переправили в країну через РФ сотні людей
Берегова охорона Фінської затоки оголосила, що розслідує діяльність кількох злочинних угруповань, підозрюваних в організації нелегальної міграції з обтяжувальними обставинами.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Yle.
Злочинні організації підозрюються у великомасштабній контрабанді людей в обмін на велику грошову компенсацію. Є підозри, що Фінляндію використовували як транзитну країну для нелегальної міграції.
Людей переправляли з країн Близького Сходу в Росію і Фінляндію, а з Фінляндії – в решту Європи. Передбачається, що злочинні організації діяли на Близькому Сході, в Росії, Європі та Фінляндії.
За даними берегової охорони, контрабандисти скористалися порушенням прикордонного режиму на східному кордоні Фінляндії на початку зими.
Берегова охорона Фінської затоки організувала спеціальну слідчу групу в рамках відділу по боротьбі зі злочинністю.
У зв'язку з цим розпочато п'ять розслідувань, повідомляє глава відділу з боротьби зі злочинністю в Береговій охороні Фінської затоки капітан Антті Раассіна.
Усі вони проходять за статтею КК "організація незаконної міграції за обтяжувальних обставин".
"Жодних ознак перетину морського кордону немає. Однак випадки були виявлені в зоні дії Берегової охорони в аеропорту Гельсінкі-Вантаа", – пояснює Раассіна.
Наразі Прикордонна охорона розслідує загалом 25 злочинів, пов'язаних з організацією незаконного в'їзду прохачів притулку через східний кордон. Розслідування, розпочаті береговою охороною, є частиною цього, каже Раассіна.
Людей доставляли до російської прикордонної зони та пунктів перетину кордону, звідки їх направляли до Фінляндії. Люди подали заяви про надання притулку у Фінляндії, але потім виїхали в інші країни Європи.
Виїзд із Фінляндії здебільшого відбувався повітрям з аеропорту Гельсінкі-Вантаа, де цю діяльність і було розкрито. Берегова охорона підозрює, що у Фінляндії все ще залишаються кілька сотень прибулих із Росії осіб, які намагаються виїхати далі в Європу.
Берегова охорона розслідує цю справу спільно з іншими підрозділами Прикордонної охорони, Центральною кримінальною поліцією і на міжнародному рівні, наприклад, з Європолом. Більш детальна інформація про розслідування буде надана після їх завершення.
Ще на цю тему
- 07.04.2025 ЗМІ: у ЄС немає чіткого плану щодо українських біженців у разі перемир'я у війні
- 03.04.2025 Біля берегів Греції тоне човен з мігрантами: є загиблі
- 01.04.2025 Для українців за кордоном спростили оформлення паспортів - що змінилося для чоловіків 18-60 років
- 24.03.2025 Біля берегів Греції зазнав лиха човен з мігрантами, є загиблий
- 18.03.2025 Після повалення режиму Асада з Туреччини повернулися понад 145 тисяч сирійців
- 14.03.2025 Из стран ЕС в Грузию по редамиссии возвращены 4173 человек
- 19.02.2025 Біля берегів Греції затримали більше сотні мігрантів
- 12.02.2025 В 2024 году в рамках реадмиссии из ЕС возвращены 4173 гражданина Грузии
- 13.01.2025 В 47 регионах России и аннексированном Крыму ввели запреты и ограничения на трудоустройство мигрантов – СМИ
- 09.01.2025 Понад 52 тисячі сирійців повернулися з Туреччини після падіння режиму Асада
- 08.01.2025 У Греції арештувати понад 120 мігрантів, які пересувались швидкісними катерами
- 08.01.2025 ЄСПЛ визнав Грецію винною в систематичному «виштовхуванні» мігрантів за кордон