В уряді Латвії пропонують країнам Євросоюзу замінити російську агропродукцію українською
Латвія планує запропонувати країнам Євросоюзу обговорити заборону імпорту російських агропродуктів до країн ЄС, а також можливість замінити його українськими аграрними товарами.
Про це міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе заявив перед засіданням Ради ЄС із сільського господарства та рибальства у Брюсселі, пише ZN.UA.
"Запропоную сьогодні розпочати обговорення санкцій щодо російської сільськогосподарської продукції. Як бачите, у Європі достатньо їжі. Ми самодостатні. Будь-який дохід російського режиму дає дохід військовій машині", – сказав він.
Посадовець нагадав, що Росія ще у 2014 році запровадила одностороннє ембарго на низку європейських продуктів, але ЄС досі не ввів заборони у відповідь.
"Наразі імпорт (аграрної продукції з РФ до Євросоюзу – ред.) зростає. Крупи, можливо, навіть вкрадені в Україні. Ми не знаємо, звідки ця продукція. Саме з цього ми хотіли б розпочати дискусію щодо скорочення торгівлі з Росією продовольством настільки, наскільки це можливо, і дозволяють санкції", – пояснив свою позицію Краузе.
Він додав, що Латвія проситиме створити робочу групу при Єврокомісії, яка мала б опрацювати питання заборони російських продуктів харчування.
Він також уточнив, що ЄС імпортує зернові культури на суму близько 2,2 млрд євро на рік, у тому числі пшеницю та кукрудзу.
"Це (питання імпорту зерна з РФ – ZN.UA) дуже чутливе для фермерів. Як ви знаєте, у Польщі та Латвії проходять протести фермерів. Фермери дуже незадоволені тим, що ціни падають. Дуже складно конкурувати з третіми країнами, такими як Росія, де вони виробляють продукцію не за нашими стандартами. Їх не хвилюють зміни клімату, їх не хвилюють викиди. Нашим фермерам доводиться вкладати багато грошей, щоб інвестувати у цей абсолютно новий клімат, заходи щодо скорочення змін", – розповів латвійський міністр.
Він повідомив, що ініціативу щодо обмеження Євросоюзом імпорту зерна з РФ підтримують Литва та Естонія. На засіданні аграрних міністрів ЄС у вівторок вони хотіли б побачити реакцію на цю ініціативу представників інших європейських країн.
"Насправді, нам не потрібен імпорт продовольства в Європі. А якщо є якісь групи товарів, якої бракує, наприклад соняшникова олія, то є дуже великий виробник – Україна. Ми можемо купувати всі продукти харчування, які імпортуємо з Росії, в України. Ми зможемо їх замінити та дати можливість допомогти уряду України фінансувати цю війну проти російської агресії", – підсумував Краузе.
Ще на цю тему
- 25.12.2024 Експорт агропродукції з України в Китай за 10 місяців склав $1,25 млрд
- 19.11.2024 Болгарія та Румунія закликають ЄС вжити заходів проти імпорту українського меду
- 11.11.2024 Україна відкриває нові ринки для експорту агропродукції
- 02.08.2024 Україна експортуватиме м'ясо птиці в Боснію та Герцоговину
- 26.06.2024 Експорт українських хлібобулочних виробів за рік зріс на 40%
- 20.06.2024 Єврокомісії доведеться вводити квоти на частину агропродукції з України – Euronews
- 22.03.2024 20% українського експорту цукру у березні надійшло до країн Африки
- 19.02.2024 У Чехії домовилися про систему депозитів на імпорт із України
- 30.01.2024 Іспанія зацікавлена в імпорті українських кукурудзи та соняшнику
- 18.01.2024 Через кризу в Червоному морі експорт українського продовольства знизився на 20% – Сольський
- 16.01.2024 Повернення мита на імпорт українського зерна вимагають п’ять країн Євросоюзу
- 04.01.2024 У Польщі заявили, що ембарго на українські продукти буде безстроковим