Мінветеранів та американський фонд створили в Україні програму з кібербезпеки
Міністерство у справах ветеранів України і Фонд цивільних досліджень та розвитку США (U.S. Civilian Research & Development Foundation, CRDF Global) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо професійного розвитку українських ветеранів у сфері кібербезпеки.
Про це повідомляє сайт Мінветеранів, пише ZN.UA.
Зокрема, сторони працюватимуть над реалізацією програми професійного розвитку у сфері кібербезпеки для ветеранів України в межах проєкту «Кіберзахисники».
«Проєкти, в яких бере участь Мінветеранів, відіграють важливу роль у реінтеграції українських захисників і захисниць до цивільного життя. Завдяки проєкту «Кіберзахисники» наші ветерани та ветеранки продовжуватимуть важливу справу із захисту України. Це важливо, адже вони є рушійною силою нашої країни», — наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Програма є частиною ініціативи Державного департаменту США з усунення кіберзагроз в Україні та реалізується за стратегічної та фінансової підтримки Управління з координації наданням допомоги Держдепу США для країн Європи.
«Це дозволить забезпечити ветеранам й ветеранкам не лише можливість опанувати та здобути технічні навички, а й сприяти повноцінній реінтеграції до мирного життя та кар’єрному успіху у сфері кібербезпеки у державному секторі», — розповів регіональний директор Фонду цивільних досліджень та розвитку США Михайло Верич.
За його словами, мета проєкту «Кіберзахисники» — підтримка та надання ветеранам та ветеранкам можливість опановувати нову кар’єру, не змінюючи свого справжнього покликання — «захищати країну від зовнішніх загроз, саме тих, котрі існують у цифровому світі».
Вона включає два основних компонента — навчання у сфері кібербезпеки та соціальну адаптацію. Реалізація програми відбувається через чотири ключові напрями:
- навчально-теоретична основа із питання кібербезпеки;
- вивчення англійської мови;
- кар’єрне консультування;
- психосоціальна підтримка.
Раніше ми писали про те, що держава хоче фінансувати другий і третій рівні системи психологічної допомоги ветеранам. Нагадаємо, в Україні запроваджено трирівневу систему психологічної допомоги ветеранам. Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно. Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога. Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (один лікар-психіатр та три психотерапевти/психологи).
Ще на цю тему
- 10.01.2025 Відновлено роботу всіх основних сервісів порталу ЄДР після масштабної кібератаки РФ
- 10.01.2025 Турция создала управление кибербезопасности для борьбы с киберугрозами
- 02.01.2025 Китайські хакери зламали відповідальний за санкції підрозділ Мінфіну США – WP
- 01.01.2025 Хакери ГУР атакували ресурси російського «Лукойла» - джерело
- 30.12.2024 Мін'юст відновив роботу перших трьох реєстрів після кібератаки
- 09.12.2024 Кіберугрупування спробувало атакувати оборонні підприємства України
- 30.10.2024 У Microsoft заявили про масштабну фішингову атаку російських хакерів
- 02.10.2024 США і Британія вперше публічно пов’язали ексофіцера ФСБ із хакерською групою
- 27.09.2024 Франція та Канада допоможуть Україні захищатися від агресії РФ у кіберпросторі
- 29.08.2024 Дурову предъявили обвинения и запретили покидать Францию
- 26.08.2024 Латвія підписала меморандум із кібербезпеки з Україною
- 15.08.2024 Разведка Турции заявила о ликвидации глобальной сети кибершпионажа