РФ виготовляє бронетехніку зі сталі з окупованих територій України

17:40 25.01.2024

Південний гірничо-металургійний комплекс на окупованому Донбасі активно постачає сировину для виробництва танків на "Уралвагонзаводі"

Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Зокупацією українських територій РФ отримала контроль над потужним індустріальним кластером Донецької, Луганської та Запорізької областей. Якщо деякі підприємства в результаті вторгнення були повністю зруйновані (наприклад, у Маріуполі), то заводи та гірничі підприємства в Запорізькій області окупованих у 2022 році та на територіях Луганської та Донецької областей окупованих у 2014 році, здебільшого не постраждали та зберегли свої виробничі можливості.

Більше того, захопивши рудні родовища Запорізької області, росіяни отримали замкнутий цикл виробництва різних видів сталі та продукції з неї. Зрозуміло, що у Кремлі не змарнували можливість це використати.

Вже влітку 2022 року Південний гірничо-металургійний комплекс (ПГМК), що функціонує на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, почав постачання у РФ. Ця компанія є керуючою надбудовою над наступними підприємствами: Єнакіївський металургійний завод, Макіївський металургійний завод, "Макіївкокс", Ясинуватський коксохімічний завод, Комсомольське рудоуправління, Алчевський металургійний комбінат та Стаханівський феросплавний завод.


Належить ПГМК Євгену Юрченку, за деякими даними, афілійованого з Медведчуком бізнесмена. Підприємство йому допомогли відібрати в іншого олігарха, який втік з України - Курченко, ще 2021 року. Директори на згаданих заводах - партійні, з "Єдиної Росії", активно ведуть передвиборчу агітацію.

 

Євген Юрченко

Вже 2022 року Алчевський металургійний комбінат продав на 2 млрд рублів продукції "Уралвагонзаводу" (22,5 тисячі тонн металопрокату). До виробництва сталі для росіян включилися й інші меткомбінати: Єнакіївський та Макіївський. При цьому самі російські джерела пишуть, що 2022 року продукція йшла для виробництва вагонів.

Проте є великі сумніви, що постачання стали на мільярди рублів різними комбінатами тільки з окупованого Донбасу йшло на виробництво лишень вагонів на одному з найбільших підприємств ВПК - "Уралвагонзаводі". У тому ж 2022 році було налагоджено постачання руди з окупованої частини Запорізької області із Запорізького залізорудного комбінату. Таким чином, РФ буквально грабує українські надра для продовження війни проти України.


Співпраця "Уралвагонзаводу" та ПГМК продовжилася і у 2023 році, влітку в Алчевськ знову приїжджали представники компанії. 17 листопада було укладено нову угоду про співпрацю, ймовірно, вже на 2024 рік. Підсумкової статистики за рік публікувати в ПГМК щодо співпраці з "Уралвагонзаводом" не озвучували, але представники філіалів заявляли про зростання власного виробництва.

 

Крім того, у грудні 2023 року на Алчевському заводі відкрився товстолистовий цех. Саме товстолистова сталь використовується у виробництві броньованих пластин танків. Тепер можна з впевненістю стверджувати, що сталь Донбасу однозначно йде на виробництво броні танків, а не лише їх окремих елементів.

Таким чином, росіяни експлуатують українські ресурси та обертають проти України індустріальний потенціал Донбасу. Ймовірно, є й інші приклади експлуатації українських природніх ресурсів та виробничих потужностей на окупованих територіях, але випадок із ПГМК та "Уралвагонзаводом" є досить красномовним. Крім того, участь цих підприємств у ланцюжку російського військово-промислового комплексу робить їх цілком легітимними цілями для можливих ракетних ударів з боку України.

Ще на цю тему