РФ може перетворити КНДР на заднє подвір'я власного військово-промислового комплексу
Сценарій за яким РФ передає виробничі технології в обмін на постачання озброєння чи його компонентів з КНДР доволі реалістичний й загрожує не лише Україні
Як повідомляе «DEFENSE EXPRESS»
Війсковий портал На фоні цілком ймовірного візиту Путіна до КНДР залишається доволі мало варіантів того, з чим поїде та що привезе з Пхеньяна ватажок рашистів. Бо саме після візиту Шойгу до КНДР, РФ почала отримувати, як мінімум артилерійські боєприпаси та балістичні ракети
Й попри цілком реалістичного збільшення постачання, найбільш негативним й не лише для України, а цивілізованого світу в цілому є ризик того, що Кремль цілком може перетворити КНДР на частину власного військово-промислового комплексу.
Снаряди російської армії на фото від російського "воєнкора" з оригінальним приписом
Для Москви загалом не вперше інвестувати у "оборонку" КНДР. Достатньо згадати, що ядерні технології з'явились у Пхеньяну у 60-х роках за прямої участі СРСР, включно з передачею реактора. А у різкому розвитку ракетних технологій країни, від оперативно-тактичної KN-23 до міжконтинентальної Hwasong-17 стирчать вуха вже РФ.
Але тепер Москва стикається з іншими викликами та намагається розкрутити маховик власного військово-промислового комплексу, зустрівшись з проблемами розширення виробництва, включно з браком фахівців. Якщо верстати можливо купити у Китаю, то працівників знайти складніше.
Водночас у КНДР з дешевою, якщо взагалі не безкоштовною, робочою силою проблем немає. Все це разом дозволяє сформувати вкрай негативних й, на жаль, реалістичний сценарій. За ним РФ буде готова передати виробничі технології та обладнання й перетворити оборонні підприємства КНДР на фактичні філії своїх підприємств.
Завод "11 лютого" у КНДР
Пхеньян й так у виробництві озброєння вкрай залежний від сировини, від обладнання та технологій. Й все це Москва, скоріш за все, готова надати поставивши єдину умову - постачання певної кількості виготовленого озброєння до РФ. А все що понад - КНДР може залишити собі.
Або, якщо Кремль буде більше зацікавлений у розгортанні на території КНДР виробництва лише окремих малотехнологічних компонентів, наприклад, корпусів снарядів, то обмін їх на реальне та потрібне Пхеньяну озброєння - засоби ППО, авіацію тощо.
Й доволі складно вигадати реалістичні причини за якими у Пхеньяні зможуть відхили такі пропозиції. Як й сценаріїв за якими цивілізований світ зможе якось на це вплинути. Бо попри наявне й доведене порушення РФ резолюцій Радбезу ООН щодо заборони закупівлі чи постачання до КНДР озброєння, наразі не чути навіть про "стурбованість".
Але, цей сценарій впливає не лише на Україну. Під загрозою й Південна Корея, яка зараз має агресивного сусіда з величезною погано озброєною армією, а у результаті вже в осяжній перспективі отримає агресивного сусіда з величезною армією із масовими значно сучаснішими зразками озброєння.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті
- 05.10.2024 Росія отримує від Північної Кореї половину від усіх своїх снарядів – The Times