А що в РФ із сировиною для виробництва снарядів та зброї загалом
Питання важливе, але опиратись можемо лише на трактування офіційної російської статистики
Як повідомляе Війсковий портал«DEFENSE EXPRESS»
На тлі даних про те, що для виробництва 100 тисяч снарядів на місяць США потрібно 66 тисяч тон вибухівки, а є лише половина, актуальним стає питання про те, так а що в Росії із сировиною та іншими ресурсами для виробництва зброї.
Відповідь на це питання знайти можна, є відповідна публікація від дослідника Jamestown Foundation Павла Лузіна, однак нюанс в тому, що і ця публікація опирається скоріше на трактування російської офіційної статистики.
Обсяг використання російською промисловістю напівпровідників, нітрату аммонію, азотної кислоти та целюлози в 2017-2023 році, таблицю наводить Jamestown Foundation
Якщо аналізувати детально цю публікацію, то можемо там побачити зокрема дані по фізичним обсягам використаних російською промисловістю компонентів для виробництва техніки та озброєння, як то напівпровідники, нітрат аммонію, азотна кислота та целюлоза. Як можемо зауважити, останні три типи сировини прямо стосуються виробництва боєприпасів.
І якщо порівнювати цифри за 2022 та 2023 роки, то виходить, що російська офіційна статистика визнає стрибок по обсягам використання напівпровідників (очевидно, що для виготовлення компонентів електроніки для ракет та інших видів озброєння), але от по сировині під снаряди рівень споживання лишався "плюс-мінус" однаковим.
Обсяг використання російською промисловістю алюмінієвого порошку, магнієвих сплавів і титанового дроту в 2017-2023 роках, таблицю наводить Jamestown Foundation
Що стосується таких видів ресурсів, як наприклад алюмінієвий порошок, магнієві сплави і титановий дріт, які можуть використовуватись наприклад для виробництва авіаційної техніки чи ракет, то тут є цифри з офіційної статистики РФ лише по коливанням обсягу споживання, порівняно з попереднім періодом.
І тут ми можемо побачити хіба що доволі дивні флуктуації, які можна пояснити хіба що неритмічними темпами виробництва тих чи інших видів техніки на потужностях російського ВПК.
Обсяги випуску аерокосмічної техніки промисловістю РФ в млрд рублів, таблицю наводить Jamestown Foundation
Ще один цікавий момент випливає у росіян з офіційними даними по загальному обсягу виробництва авіаційної та аерокосмічної техніки. Бо якщо виходити саме з офіційних цифр, то випливає, що в 2023 році виробництво літаків та космічних апаратів усіх типів на потужностях російської промисловості навіть скоротилось, порівняно з 2022 роком, якщо робити поправку на індекс інфляції цін в промисловості.
В цій публікації від Jamestown Foundation наводяться також офіційні цифри по споживанню електрики в РФ, зокрема промисловістю. Але звідти, за великим рахунком, можна побачити хіба що те, що протягом 2017-2022 року споживання електроенергії в російській промисловості трималось на відносно однаковому рівні. А от за 2023 рік найбільш важливі цифри виявились якраз засекреченими.
Обсяги споживання електрики в РФ, таблицю наводить Jamestown Foundation
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті
- 05.10.2024 Росія отримує від Північної Кореї половину від усіх своїх снарядів – The Times