«Рашагейт»: Євродепутати звинуватили Росію у втручанні в демократичні процеси в ЄС
Європейський парламент наголошує на небезпечності розширення російської шпигунської мережі у Європі і проведення Росією кампаній з дезінформації, а також вітає створення країнами ЄС спеціальних органів для протидії цьому впливу.
Як передає кореспондент Укрінформу, резолюцію «Рашагейт: звинувачення Росії у втручанні в демократичні процеси в Європейському Союзі» на пленарному засіданні у четвер підтримали 433 депутати, проти були 56.
Приводом для резолюції стали звинувачення у співпраці з російськими спецслужбами на адресу латвійського депутата Тетяни Жданок.
«Випадок Тетяни Жданок може бути не поодиноким і ще більше членів Європарламенту можуть мати зв'язки з російською розвідкою, попри агресивну війну, розв'язану Росією проти України. Починаючи з 2014 року кілька депутатів Європарламенту відвідали окуповані території України та Грузії, а також були прийняті в Сирії кривавим диктатором Башаром Асадом”, - йдеться в тексті документа.
Наголошується, що напередодні європейських виборів 2024 року слід очікувати посилення втручання та маніпулювання інформацією з боку Росії.
У резолюції також відзначено доповідь Європейського центру боротьби з гібридними загрозами щодо діяльності Росії з дестабілізації Іспанії. Депутати стурбовані зв'язками між каталонськими сепаратистами, включаючи представників регіонального уряду Каталонії і колишнього регіонального президента та нинішнього депутата Європарламенту Карлеса Пучдемона. При цьому наводяться свідчення Віктора Тарраделласа, колишнього члена партії Пучдемона, який стверджує, що «Росія пропонувала надіслати 10 000 солдатів, а також погасити регіональний борг Каталонії, якщо Каталонія визнає український Крим територією Російської Федерації”.
Європарламент засуджує колишніх високопосадовців, які вирішили служити російському режиму, та наполягає на ухваленні правил, які б забороняли їм обіймати посади у державних компаніях Росії, Китаю, Ірану та інших автократичних держав.
Окремо у резолюції відзначено «російську політику використання культури як зброї для досягнення цілей Кремля та використання російських громадян, які працюють у цій сфері, як агентів впливу та шпигунів».
Водночас документ містить застереження від відкриття кордонів ЄС для росіян, які намагаються виїхати з країни, щоб уникнути призову в армію або економічних труднощів, пов'язаних із санкціями, оскільки «після переїзду на територію держав-членів ЄС дехто з них може почати відігравати активну роль у просуванні або підтримці поширення російського наративу і пропаганди, як це вже сталося в Грузії та Сербії».
Ще на цю тему
- 12.12.2024 Обірвати усі зв'язки з Росією: комісар ЄС з енергетики назвав головну мету
- 11.12.2024 ЄС виділяє шести країнам 170 млн євро на захист кордонів від Росії та Білорусі
- 23.09.2024 Рада Європи відіграватиме ключову роль у притягненні РФ до відповідальності за злочин агресії – генсек
- 19.09.2024 Європа має бути готова до війни з Росією – новий єврокомісар з питань оборони
- 16.09.2024 Боррель: Змін у стосунках із Росією у найближчому майбутньому не буде
- 05.09.2024 Квота ЄС на імпорт російського чавуну повністю вичерпана: купили понад мільйон тон
- 03.09.2024 Президентка Єврокомісії: Росія намагається розбурхати старі конфлікти на Західних Балканах
- 19.08.2024 Видача національних карт росіянам і білорусам «не становить ризику» для безпеки ЄС – МЗС Угорщини
- 05.08.2024 До діяльності Угорщини потрібно поставитися з усією серйозністю – прем’єр Фінляндії
- 30.07.2024 Єврокомісія хоче від Угорщини поясннеь щодо спрощення в’їзду для громадян РФ і Білорусі
- 24.07.2024 Евросоюз увеличил поставки удобрений из России
- 20.07.2024 Евросоюз наращивает импорт рыбы из России