ФРН планує збільшити в 3-4 рази постачання артснарядів в Україну - Пісторіус
Німеччина планує збільшити в 3-4 рази постачання артилерійських снарядів в Україну цього року та нещодавно передала пакет допомоги 100 млн євро.
Про це у Брюсселі перед початком зустрічі міністрів оборони Альянсу та зустріччю Контактної групи з допомоги Україні поінформував міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, передає кореспондент Укрінформу.
Міністр повідомив, що генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр привіз у Києві під час нещодавнього візиту пакет допомоги в розмірі 100 млн євро. Деталі міністр не надав. Під час цієї поїздки Броєр також мав можливість познайомитися з новим головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським і встановити важливий контакт.
«Отже, ми дуже добре розуміємо, що в Україні відбувається, і чого вона потребує», – запевнив Пісторіус.
Він зазначив, що війна в Україні показала надзвичайну важливість боєприпасів. Особливо актуальним це завдання є зараз для України. У 2024 році на закупівлю боєприпасів Німеччина витратить 3,5 млрд євро, так багато як ніколи, поінформував політик. За його оптимістичними прогнозами, Німеччина зможе «в 3-4 рази збільшити поставки артилерії в Україну цього року порівняно з 2023 роком». Міністр зазначив, що Німеччина сама нарощує виробництво амуніції, а також купує її та лінії виробництва за кордоном.
На початку тижня глава Міноборони разом з канцлером Олафом Шольцем узяли участь у закладанні нової фабрики Rheinmetall з виробництва боєприпасів 155-мм калібру в Унтерлюсі. Такі боєприпаси потрібні партнерам по НАТО, але насамперед зараз – Україні, зазначив Пісторіус.
Глава Міноборони ФРН укотре наголосив на пріоритетності посилення ППО, що є наразі одним з центральних викликів і відповіддю на тривалу війну. З цією метою створені «коаліції можливостей», зокрема коаліція ППО, яку очолюють Німеччина та Франція і в яку входять 15 країн (вже відбулася перша зустріч і підписано рамкову году).
У танковій коаліції лідерами виступають Польща та Німеччина, яка зі своїми танками, БМП та іншою броньованою технікою відіграє дуже важливу роль.
Пісторіус повторив сказане ним раніше про те, що Німеччина чи не щодня передає військову допомогу Україні. Він нагадав, що наближається друга річниця повномасштабного вторгнення Росії та десята з моменту анексії Криму. «Можемо констатувати, що Україна гідно захищається від Росії протягом 10 років», – підкреслив Пісторіус.
Він також назвав Росію найбільшою загрозою для євроатлантичного простору в цей момент.
Як повідомлялося, у Брюсселі в середу проходить чергове засідання в форматі «Рамштайн».
Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр і очільник Спецштабу по Україні в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг побували в Києві минулого тижня.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників