За межами України створять логістичний пункт для військової допомоги
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволила створення “Українського логістичного пункту” поза межами України для координації приймання та транспортування військових вантажів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.
Уряд ухвалив постанову, яка регулює питання міжнародної військової допомоги. Окрім синхронізації процесів у наданні військової допомоги, обліку, моніторингу та контролю, налагоджується ще логістика постачання.
“Ця постанова дозволила запуск “Українського логістичного пункту” поза межами держави. Фактично, це український підрозділ при міжнародному хабі, що поєднує логістичну мережу партнерів з українською”, – наголосив заступник міністра оборони Станіслав Гайдер.
До складу “Українського логістичного пункту” входять представники Міноборони, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ та інших державних органів (за згодою). Це дозволить налагодити координацію з прийому та транспортування вантажів, а також координувати переміщення українських військових для навчання за кордоном.
“До цього діяльність українського персоналу на міжнародному хабі партнерів ніяк нормативно не була врегульована. Це спричиняло низку фінансових, адміністративних та організаційних складностей”, – зауважив Гайдер.
Відтепер, коли міжнародну допомогу доставляють в Україну, Генеральний штаб ЗСУ розподіляє її між складовими Сил безпеки і оборони для досягнення найбільш ефективного та раціонального використання. Транспортуванням по підрозділах займаються підрозділи логістики Сил оборони.
“Одна з найголовніших задач Міноборони – це моніторинг використання міжнародної військової допомоги в Силах безпеки і оборони. Тобто, завдяки цій постанові ми зможемо синхронізувати дані отриманої допомоги на рівні держави. Якщо раніше Нацгвардія, Прикордонна служба, Нацполіція вели внутрішній облік, то тепер Міноборони узагальнюватиме це в єдиному звіті”, – пояснив заступник Міноборони.
Ще на цю тему
- 29.05.2024 FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині
- 23.05.2024 Україна посилить співпрацю з Латвією щодо збільшення обсягів експорту через порти Балтії
- 12.04.2024 Україна погодила з Чорногорією "транспортний безвіз" для вантажних перевезень
- 08.04.2024 Металургійна галузь України стабілізується завдяки роботі морського коридору
- 05.03.2024 Єврокомісія хоче посилити вимоги до України в рамках "транспортного безвізу"
- 20.02.2024 Мінвідновлення планує продовжити «транспортний безвіз» ще на рік
- 18.12.2023 Литва, Швеція та Канада створили групу для відновлення транспортної галузі України
- 27.10.2023 Азербайджан і Казахстан збільшують товарообіг в обхід Росії
- 15.09.2023 Україна і Молдова продовжили «транспортний безвіз» до кінця 2025 року
- 08.08.2023 Понад 5 млн тонн української агропродукції пройшло транзитом через Румунію у травні-липні
- 01.07.2023 Росія закрила в’їзд для ваговозів із Польщі
- 26.05.2023 Азербайджан надасть Україні 3000 дозволів на транзитні перевезення