Місія із захисту повітряного простору країн Балтії тимчасово перебазується до Латвії
У суботу, 2 березня, на військовій авіабазі Національних збройних сил Латвії (НЗС) "Ліелварде" відбудеться урочиста церемонія відкриття місії НАТО з патрулювання повітряного простору країн Балтії.
Про це повідомляє портал Delfi, пише Європейська правда.
За даними НЗС, протягом наступних дев'яти місяців Латвія візьме на себе обслуговування місії НАТО з патрулювання повітряного простору країн Балтії, оскільки в цей час на авіабазі в Емарі (Естонія) відбуватиметься модернізація аеродрому. Ремонтні роботи в Емарі торкнуться покриття аеродрому та інженерних систем.
Повітряний простір країн Балтії наразі патрулює військова авіація Німеччини. Місія повітряної поліції НАТО в країнах Балтії здійснюється з Литви та Естонії.
З 2004 року патрулювання ведеться з авіабази Шяуляй у Литві, але з 2014 року місія підтримки ведеться і з бази Емарі в Естонії. Уперше ротація місій відбуватиметься в Латвії.
У Міністерстві оборони Латвії пояснили, що поки Росія продовжує війну в Україні, винищувачі союзників, дислоковані в країнах Балтії, повинні не тільки реагувати на можливі порушення російськими військовими літаками повітряного простору країн Балтії, а й патрулюють повітряний простір поблизу російсько-білоруського кордону.
Також у Міністерстві оборони попередили про те, що найближчим часом жителі Латвії будуть частіше бачити і чути літаки союзників у повітряному просторі Латвії.
Раніше повідомляли, що у 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків, які наближались до повітряного простору Альянсу, причому більшість перехоплень відбувалась над Балтійським морем.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну НАТО значно посилив свою протиповітряну оборону на східному фланзі, в тому числі за рахунок збільшення кількості винищувачів, спостережних літаків і наземних засобів протиповітряної оборони.
Після неодноразових російських ударів по українській інфраструктурі, розташованій дуже близько до кордону НАТО, члени Альянсу перекинули додаткові винищувачі до Румунії.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 НАТО впроваджує нові технології для захисту підводної інфраструктури
- 25.11.2024 Кипр решил вступить в НАТО
- 23.11.2024 Рютте та Трамп у Флориді обговорили питання глобальної безпеки
- 21.11.2024 Фінляндія закликає НАТО та ЄС захистити критичну інфраструктуру після пошкодження підводних кабелів
- 21.11.2024 Найбільші країни ЄС випустять спільні оборонні облігації, щоб зупинити «імперські амбіції» Росії
- 14.11.2024 У Польщі офіційно відкрили базу протиракетної оборони США
- 09.11.2024 Північноатлантична рада НАТО засудила дії Росії й КНДР з розширення війни проти України / Заява
- 30.10.2024 З 1 листопада у Латвії стартують перші повномасштабні навчання бригади НАТО
- 30.10.2024 ЄС і НАТО створять нову робочу групу для посилення співпраці
- 28.10.2024 Німеччина та Франція стали головними цілями РФ у гібридній війні — МЗС Фінляндії
- 28.10.2024 Генсек НАТО виступить з заявою про війська КНДР в Росії
- 28.10.2024 Южная Корея проведет брифинг для НАТО о северокорейских войсках в России