Після масових обшуків окупанти затримали десять кримських татар
Масові обшуки на території тимчасово окупованого Криму, які відбулися 5 березня, стали третьою за масштабністю хвилею таких дій російських силових структур.
Зокрема у помешкання 10 кримськотатарських родин на світанку увірвалися російські «силовики», повідомили в громадській організації КримSOS.
Жертвами окупаційного свавілля стали 4 активісти «Кримської солідарності» у Бахчисараї, а також 6 релігійних діячів та активістів із Джанкойського району. Серед них – колишній імам Ремзі Куртнезіров, який має важку інвалідність. Йому довелось викликати швидку під час обшуку.
«Оперативні дії» проводилися з численними порушеннями. «Силовики» поводилися дуже грубо навіть попри присутність літніх людей та малолітніх дітей. У результаті обшуків вилучили документи, техніку та літературу. Причому родичі затриманих заявляють, що книги підкинули», ‒ зазначили в ГО.
На питання рідних співробітники фсб відповідали, що шукають зброю та заборонені речовини. Усім чоловікам інкримінують статтю 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації) – саме ту, за якою фабрикують «справи Хізб ут-Тахрір».
Після обшуків усіх кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі. Імена затриманих: Рустем Османов, Азіз Азізов, Мемет Люманов, Мустафа Абдураманов, Ремзі Куртнезіров, Вахід Мустафаєв, Алі Мамутов, Арсен Кашка, Енвер Халілаєв, Наріман Аметов.
За попередньою інформацією, це третя за масштабністю хвиля обшуків у рамках підозр у причетності до «Хізб ут-Тахрір». Наймасовіші обшуки відбулися у березні 2019 року, коли під удар потрапили 24 кримських татар.
Аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко відзначає, що затримання у «справах Хізб ут-Тахрір» у Криму активізуються приблизно раз на пів року. Це пов'язано з планом з певних категорій «справ», який мають виконувати співробітники спецслужб.
Нагадаємо, вранці 5 березня в окупованому Криму пройшла хвиля масових обшуків у будинках кримських татар. У Бахчисараї слідчі дії пройшли у активістів «Кримської солідарності», а у Джанкойському районі – у релігійних діячів.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 Кримському політв’язню Федорову вчетверте продовжили термін перебування у ШІЗО – дружина
- 14.01.2025 П'ятьох кримських політв'язнів залишили під вартою до 3 травня
- 25.12.2024 Кримського політв'язня Теймура Абдуллаєва знову помістили в ШІЗО
- 19.12.2024 Дії Росії в окупованому Криму щодо кримських татар є воєнним злочином – Європарламент
- 18.12.2024 Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники