Профільний комітет Європарламенту схвалив продовження торговельних пільг для України
Комітет з питань міжнародної торгівлі Європейського парламенту схвалив продовження заходів з лібералізації торгівлі для підтримки України та Молдови.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу ЄП.
Рішення було ухвалене 26 голосами "за", ще 10 членів комітету висловились проти, один утримався.
Пропозиція передбачає продовження тимчасового призупинення ввізних мит і квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.
Водночас законодавство наділяє Єврокомісію повноваженнями "вживати швидких заходів і запроваджувати будь-які необхідні заходи в разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт".
В ході окремого голосування в четвер комітет 28 голосами "за", двома "проти" і 6 утрималися, погодилися з тим, що всі мита на імпорт з Молдови повинні бути призупинені ще на один рік.
Очікується, що Європарламент проголосує за цю позицію в першому читанні на пленарному засіданні наступного тижня. Далі Рада офіційно затвердить регламент, і він набуде чинності після публікації в Офіційному віснику ЄС.
Торговий представник України Тарас Качка, коментуючи рішення комітету ЄП, зазначив, що ще тиждень тому до пропозиції Єврокомісії було подано більше 100 правок в аграрному та торговому комітеті, майже всі з яких пропонували звузити доступ до ринку ЄС української продукції.
"Через активну роботу з державами-членами – і перш за все Польщею, з євроінституціями і євродепутатами вдалося зменшити кількість правок, які голосувалися, до двох. І вони не набрали достатніх голосів", – зазначив Качка.
У лютому постійні представники країн-членів Європейського Союзу погодили мандат Ради ЄС на переговори щодо пропозиції, яка має на меті продовжити призупинення ввізних мит та квот на український експорт ще на один рік.
Наприкінці січня Єврокомісія офіційно запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС, водночас включивши туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн Євросоюзу.
Але ця пропозиція не задовольнила фермерів у країнах ЄС, що межують з Україною, які почали акції протесту – зокрема у Польщі.
Ще на цю тему
- 17.12.2024 Україна за 10 місяців збільшила експорт товарів на 15,7% – Держстат
- 25.09.2024 Україна отримала від експорту залізорудної сировини вже понад 2 млрд доларів
- 23.08.2024 Рада ратифікувала угоду про пільговий експорт українських товарів у Велику Британію ще на 5 років
- 20.08.2024 Німеччина скоротила товарообіг із росією на користь України
- 02.07.2024 Український експорт – стабільний, імпорт – зріс: підсумки торгівлі у першому півріччі
- 02.07.2024 Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою набула чинності
- 27.06.2024 Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою почне діяти 1 липня
- 26.06.2024 Нова про вільну торгівлю між Україною і Канадою набуває чинності 1 липня
- 13.06.2024 Імпорт товарів в Україну перевищив експорт з початку року на $11 мільярдів
- 24.04.2024 Европарламент согласовал беспошлинную торговлю с Украиной на новых условиях, которые должны защитить фермеров ЕС
- 09.04.2024 ЄС погодив умови продовження вільної торгівлі з Україною з обмеженнями
- 25.03.2024 ЗМІ: посли ЄС у понеділок не домовляться про умови торгівлі з Україною