Підсанкційний літак РФ помічено в Пхеньяні: торгівля зброєю з КНДР набирає обертів
Російські вантажні літаки здійснюють загадкові рейси до Північної Кореї
Шин Вонсік заявив, що КНДР відправила в Росію до 3 мільйонів артснарядів / фото ua.depositphotos.com
Російський вантажний літак, що перебуває під санкціями США, цього тижня приземлився в Пхеньяні. Цей політ викликав побоювання з приводу незаконних поставок зброї з Північної Кореї в Росію.
Видання Bloomberg пише, що пов'язаний із російськими військовими літак Іл-76ТД вилетів із Шанхая в понеділок, 11 березня, і зробив різкий поворот у бік Північної Кореї. Літак вилетів у Тяньцзінь, на південний схід від Пекіна, а у вівторок вирушив до Москви.
При цьому зазначено, що на комерційних супутникових знімках, на яких видно російський вантажний літак на землі в Пхеньяні, немає. Водночас зазначено, що борт перебував там протягом кількох годин, що дало робітникам достатньо часу для розвантаження і навантаження вантажу.
Зазначається, що бортовий номер літака збігається з номером вантажного літака Іл-76ТД, на який Мінфін США наклав санкції в січні 2023 року, коли він вдався до дій щодо "послаблення здатності Російської Федерації вести війну проти України".
Хоча невідомо, що могло бути на борту літака, польоти військових літаків між Росією і Північною Кореєю були рідкісними останніми роками, і експерти з озброєнь вважають, що вони пов'язані з передачею північнокорейської зброї президенту Володимиру Путіну у війні проти України.
Минулого року увагу привернули два рейси, відстежені FlightRadar24, зокрема російський військовий VIP-літак, який приземлився в Пхеньяні за кілька днів після того, як міністр оборони Сергій Шойгу вирушив до північнокорейської столиці. Ще один російський військовий VIP-літак приземлився в Пхеньяні у вересні, викликавши побоювання, що він перевозив чиновників для укладення угод з продажу зброї.
Північна Корея і Росія не прокоментували жодного з цих рейсів і відкинули звинувачення США, Японії, Південної Кореї та інших країн у постачанні зброї.
Після цих польотів супутникові знімки показали, що морське сполучення між колись спокійним північнокорейським портом Наджін біля кордону з Росією і Дунаєм, колишньою радянською базою підводних човнів, що розташована приблизно за 180 кілометрів, активізувалося. Білий дім надав знімки, на яких, за його словами, видно, що зброю відправляють цим маршрутом і доставляють за тисячі миль на склад у російському місті Тихорецьку для використання проти України.
Минулого місяця міністр оборони Південної Кореї Шин Вонсік заявив, що Північна Корея відправила в Росію контейнери, в яких може зберігатися до 3 мільйонів артилерійських снарядів. Це може дозволити Путіну продовжувати війну проти України в міру того, як запаси боєприпасів у Києві будуть виснажуватися.
За його словами, в обмін на боєприпаси і балістичні ракети Росія поставляє Північній Кореї продовольство, сировину і деталі, що використовуються у виробництві зброї. За його словами, продовольча допомога допомогла Кіму стабілізувати ціни на товари першої необхідності, а якщо постачання зброї збільшиться, то Росія відправить Кіму ще більше військових технологій, що збільшить здатність Пхеньяну загрожувати регіону.
В останні кілька тижнів морська торгівля, можливо, ненадовго сповільнилася. Одне із суден, названих США такими, що беруть участь у торгівлі і підпадають під санкції американського казначейства, - російське вантажне судно "Ангара" - схоже, перебуває в сухому доці в Китаї для ремонту, як показують дані морського стеження.
Супутникові знімки, зроблені в неділю, показали, що інше російське вантажне судно, яке, як припускають, вирушило на ремонт, - "Леді Р" - повернулося в порт Північної Кореї.
Ще на цю тему
- 06.11.2024 У В'єтнамі розбився літак російського виробництва, двоє пілотів зникли безвісти
- 17.10.2024 Правозащитники: армия РФ обстреляла сирийскую провинцию Идлиб, 10 гражданских погибли
- 21.09.2024 РФ втратила ще один оборонний ринок: Нігерія стане першою, хто закупить ударні вертольоти в Індії
- 30.08.2024 «Отход от России как поставщика оружия»: Сербия договорилась с Францией о покупке истребителей Rafale
- 28.08.2024 Казахстан відмовився від купівлі Rafale, отримав російські Су-30СМ, але куди дів свої списані МиГ-29
- 15.06.2024 Російський Су-24 порушив повітряний простір Швеції
- 03.06.2024 Авиакомпания «Туркменистан» остановила рейсы в Казань из-за атак дронов
- 20.05.2024 Супутник показав, що рашисти зібрали на базі "Оленья" третину боєздатних Ту-95МС і Ту-22М3
- 18.05.2024 У РФ законодавчо закріпили деградацію авіаційної галузі: без двигунів та літаків, але за планом
- 15.05.2024 Аэропортам Казани и Нижнекамска запретили отправлять и принимать рейсы из-за угрозы
- 04.05.2024 Компанія Boeing звітує про проблеми у виробництві літаків через санкції проти РФ
- 30.04.2024 Рашисти будують новий аеродром неподалік від кордону з Україною, передусім для своїх гелікоптерів