США тиснуть на Raiffeisen, аби той не викуповував «заморожені акції» Дерипаски – Reuters
Мінфін США тисне на австрійський Raiffeisen Bank International, найбільший західний банк у Росії, щоб той відмовився від планів викупити за 1,5 млрд євро «заморожені акції» російського олігарха Олега Дерипаски в найбільшій будівельній компанії Австрії Strabag.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на співрозмовників, обізнаних із ходом перемовин.
За словами джерел, останніми тижнями високопоставлені чиновники Міністерства фінансів США підкреслили свою стурбованість цією угодою на зустрічах із представниками банку та австрійської влади.
Вони нагадали, що Дерипаска перебуває під санкціями.
Також представники американського уряду, які вважають, що Дерипаска виграє від цієї угоди, вимагають від банку надати їм інформацію про осіб і компанії, залучені до цієї угоди.
Джерела агентства не виключають, що коли Raiffeisen Bank International, незважаючи на попередження, завершить угоду, і буде доведено, що вона суперечить санкціям США, Вашингтон може накласти на банк штрафні санкції.
За словами співрозмовників, з огляду на позицію США, австрійська влада не дасть «зеленого світла» цій угоді, та й банк уже сам готується відмовитися від неї.
Представник Європейської комісії, який займається контролем за режимом санкцій ЄС проти олігархів, включаючи Дерипаску, сказав, що він знає про транзакцію та «попросив роз'яснень в австрійської влади, а відповіді ще не отримав».
Як повідомляв Укрінформ, у червні минулого року акціонери найбільшої австрійської будівельної компанії Strabag під час загальних зборів ухвалили рішення зменшити частку контрольованої російським олігархом Олегом Дерипаскою MKAO Rasperia у концерні до рівня нижче 25%.
Російський олігарх через свою компанію Rasperia мав 27,8% акцій Strabag. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та пов’язаних з цим санкціями у Strabag заявили про намір зменшити частку Дерипаски до рівня нижче за 25%. Rasperia була виключена з учасників річних загальних зборів і позбавлена права голосу на них. Також основному акціонеру – Дерипасці, як і в 2022 році, було відмовлено у виплаті дивідендів. Його гроші були розміщені на окремому рахунку.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 США ввели санкции против компаний и физлиц из РФ, Китая и Северной Кореи
- 27.11.2024 Санкції США проти банків РФ обвалили рубль і створили дефіцит валюти
- 27.11.2024 РФ закуповує мікросхеми для винищувачів і ракет через пов'язані з Лукашенком компанії
- 27.11.2024 Британська компанія Unilever залишила РФ через втрату контролю над бізнесом
- 27.11.2024 Акції «Газпрому» впали майже до $1 на тлі обвалу рубля
- 27.11.2024 Поставщик литовской армии попал в черный список из–за связей с РФ
- 27.11.2024 Посли ЄС обговорять 15–й пакет санкцій проти РФ 27 листопада – Reuters
- 27.11.2024 Велика Британія наклала лише один штраф за порушення санкцій проти РФ – ЗМІ
- 27.11.2024 Російська «Транснефть» може призупинити великі проєкти через підвищення податків – ЗМІ
- 26.11.2024 СМИ: в проект нового пакета санкций ЕС попали компании из Китая и военные КНДР
- 26.11.2024 ЗМІ: ЄС пропонує санкції проти китайських фірм за допомогу РФ
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД