Аудитори уряду США оприлюднили звіти про допомогу Україні
Управління звітності уряду США (U.S. GAO), яке відповідає за внутрішній аудит уряду, оприлюднило перші два звіти у серії відповідей на запити Конгресу щодо спрямування $113 млрд у відповідь на наслідки російської війни.
Як пише "Голос Америки", перші звіти стосуються $44 млрд, які чотири агенції США виділили на вирішення економічної та гуманітарної кризи, і $42 млрд на допомогу в галузі оборони та безпеки.
Державний департамент США, Міністерство сільського господарства (USDA), Міністерство фінансів США та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запланували витратити згадані $44 млрд на економічні і гуманітарні потреби постраждалих від війни.
Станом на грудень було виплачено майже $34 млрд (або близько 77%) цього фінансування. Найбільша частка – це економічна допомога ($27,5 млн), йдеться у звіті.
Більш ніж половина цих коштів пішла на підтримку економіки (близько 62%). Було також фінансування допомоги тим, хто безпосередньо постраждав від війни. Наприклад, за даними USAID, вчителям і службам швидкої допомоги, уразливим особам і переміщеним особам, а також це допомога українцям пережити зиму.
Підтримано також проєкти в сільському господарстві, транспорті та модернізації енергетичних послуг. Окрім власне України, понад 40 країн у кожному регіоні світу отримали певну допомогу для подолання наслідків війни для сільського господарства.
Гуманітарна допомога, як правило, спрямована на порятунок життів, полегшення страждань і мінімізацію витрат на конфлікти. З лютого 2022 року Сполучені Штати спрямували близько $9 млрд на гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам. Це включає фінансування для Польщі та Румунії, які приймають українських біженців.
GAO також оприлюднює рекомендації запровадити процес ефективнішого відстеження цього фінансування.
Звіт торкається й допомоги у сфері безпеки, наданої за двома програмами – програмою президентських повноважень та Ініціативою сприяння безпеці України.
Міноборони США, йдеться у звіті, створило нові організації для доставки в Україну безпрецедентного обсягу оборонної продукції в стислі терміни – "через пів світу й у зону бойових дій".
Під час підготовки звіту було виявлено, що Пентагон не має чітких вказівок щодо відстеження поставок обладнання, а дані про доставку можуть бути неточними. "Ми дали рекомендації щодо покращення зусиль Міноборони, щоб забезпечити відстеження та належне використання обладнання американського виробництва в Україні", – сказано у звіті.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів