Санкції США перешкоджають російським зусиллям з ремонту НПЗ
Російські нафтові компанії переживають труднощі з ремонтом нафтопереробних заводів через західні санкції, а їхні проблеми можуть посилитися через атаки українських безпілотників.
Як пише "Європейська правда", про це йдеться в матеріалі Reuters.
Коли 4 січня інженери російської нафтової компанії "Лукойл" виявили поломку турбіни на своєму найбільшому нафтопереробному заводі, вони швидко зрозуміли, що проблема далеко не тривіальна, йдеться у матеріалі.
Існувала лише одна компанія, яка знала, як відремонтувати установку для виробництва бензину на НПЗ "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" (НОРСИ), розташованому на річці Волга. Проблема полягала в тому, що ця компанія була американською, згідно з п'ятьма джерелами, знайомими з інцидентом.
Фірма, яка займається нафтовим машинобудуванням і входить до складу транснаціонального концерну UOP, вийшла з Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.
У Держдепі США відповіли, як ставляться до ударів України по російських НПЗ
"Вони (інженери) кинулися шукати запчастини, але нічого не змогли знайти. Потім вся установка просто зупинилася", – повідомило джерело, близьке до "Лукойл".
Чотири інші джерела повідомили, що установка каталітичного крекінгу, яку використовують для перетворення важких вуглеводнів на бензин, не працює з січня, і було незрозуміло, коли її можна буде відремонтувати через брак досвіду в Росії. Установка КК-1 – одна з двох установок каталітичного крекінгу на заводі.
В результаті НПЗ НОРСИ – четвертий за величиною в Росії – скоротив виробництво бензину на 40%, за словами двох джерел. "Лукойл" не відповів на запити про коментарі для цієї статті.
Нафтопереробний завод "Лукойл" є прикладом ширших проблем в енергетичному секторі Росії, де деякі нафтові компанії намагаються відремонтувати свої заводи, побудовані за допомогою американських і європейських інжинірингових компаній, в умовах західних санкцій.
Труднощі посилилися через атаки українських безпілотників, які завдали ударів по щонайменше дюжині російських нафтопереробних заводів цього року, кажуть джерела в галузі. За підрахунками Reuters, ці атаки змусили російські НПЗ закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.
"Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращиться, Україна зможе скоротити російські нафтопереробні потужності швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати", – сказав Сергєй Вакуленко, експерт з енергетичної галузі Росії та науковий співробітник-нерезидент Фонду Карнегі за міжнародний мир, аналітичного центру з міжнародних відносин.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
- 20.11.2024 Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії зупинив роботу через поломку
- 16.11.2024 В Росії НПЗ скорочують переробку нафти через збитки: є загроза закриття, - Reuters
- 07.11.2024 Російський «Лукойл» спростував продаж свого заводу в Болгарії
- 23.10.2024 Росія організує перевалку ЗПГ у Баренцевому та Беринговому морях через санкції
- 17.10.2024 ЗМІ: "Тіньовий флот" РФ залишає нафтові розливи у всьому світі
- 04.10.2024 Каспийский трубопроводный консорциум увеличит перевалку нефти в 2024 году на 2,4%
- 30.09.2024 Експорт нафтопродуктів з Індії досяг дворічного максимуму
- 12.09.2024 Роснефть в сентябре отгрузит из порта Приморск 0,2 млн тонн нефти Urals сверх экспортного плана
- 11.09.2024 Данії загрожують розливи нафти з російських танкерів
- 10.09.2024 Танкери з російською нафтою все більше ігнорують безпеку в протоках Данії
- 30.08.2024 У Чехії не бояться можливої зупинки транзиту нафти російською "Дружбою"