Російський «Новатек» згортає проєкт «Арктик СПГ-2»у Сибіру через західні санкції – Reuters
Російська компанія "Новатек" змушена згорнути свій амбітний проєкт "Арктик СПГ-2", після того як західні санкції обмежили їй доступ до танкерів льодового класу, натомість вона зосередиться на розвитку свого проєкту в порту Мурманськ.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела в галузі, пише Економічна правда.
"Росія зосередилася на розвитку глобальних продажів морського СПГ, щоб компенсувати падіння експорту трубопровідного газу до Європи, який впав до пострадянського мінімуму на тлі серйозного розриву із Заходом через війну РФ в Україні", - пише агентство.
Можливе згортання будівництва заводу "Арктик СПГ 2" на півострові Гыдан ускладнить досягнення мети Москви - збільшити свою частку на світовому ринку СПГ до п'ятої частини до 2030-2035 років з близько 8% на даний момент.
Проєкт мав стати найбільшим подібним заводом у Росії з кінцевою продуктивністю 19,8 млн т СПГ на рік та 1,6 млн т стабільного газового конденсату на рік на трьох лініях.
"Новатек" не відповіла на запит Reuters прокоментувати свої плани.
Компанія почала виробництво скрапленого природного газу (СПГ) на першій лінії "Арктик СПГ 2" в грудні, але відстала від графіка поставок перших вантажів переохолодженого газу з проєкту на тлі дефіциту газовозів льодового класу.
Джерела агентства повідомляють, що перетворення метану в рідину при температурі мінус 163 градуси за Цельсієм на заводі наразі призупинено.
Друга і третя лінії повинні були розпочати роботу в 2024 і 2026 роках відповідно. Але натомість компанія вирішила сконцентруватися на розвитку Мурманського заводу СПГ, про який "Новатек" оголосив у червні минулого року.
Планується, що проєкт "Мурманськ СПГ" буде навіть більшим, ніж "Арктик СПГ-2", з кінцевою продуктивністю 20,4 млн т на рік. Планується, що виробництво перших двох ліній буде запущено до кінця 2027-го, а запуск останньої лінії заплановано на 2029 рік.
Однією з переваг Мурманського проєкту в порівнянні з "Арктик СПГ 2" буде його доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.
"Вся увага зараз прикута до Мурманська, танкери льодового класу там не потрібні", - сказало джерело.
Нагадаємо, найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ, LNG) – компанія "Новатек" – призупинили роботу свого найновішого заводу Arctic LNG 2 через санкції та нестачу LNG-танкерів.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 США ввели санкции против компаний и физлиц из РФ, Китая и Северной Кореи
- 27.11.2024 Санкції США проти банків РФ обвалили рубль і створили дефіцит валюти
- 27.11.2024 РФ закуповує мікросхеми для винищувачів і ракет через пов'язані з Лукашенком компанії
- 27.11.2024 Британська компанія Unilever залишила РФ через втрату контролю над бізнесом
- 27.11.2024 Акції «Газпрому» впали майже до $1 на тлі обвалу рубля
- 27.11.2024 Поставщик литовской армии попал в черный список из–за связей с РФ
- 27.11.2024 Посли ЄС обговорять 15–й пакет санкцій проти РФ 27 листопада – Reuters
- 27.11.2024 Велика Британія наклала лише один штраф за порушення санкцій проти РФ – ЗМІ
- 27.11.2024 Російська «Транснефть» може призупинити великі проєкти через підвищення податків – ЗМІ
- 26.11.2024 СМИ: в проект нового пакета санкций ЕС попали компании из Китая и военные КНДР
- 26.11.2024 ЗМІ: ЄС пропонує санкції проти китайських фірм за допомогу РФ
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД