Частка російської нафти в імпорті до Чехії торік зросла до 58%
Незважаючи на те, що Чехія хоче в майбутньому позбутися залежності від російської нафти, її частка в імпорті минулого року зросла до 58%.
Про це заявив Ярослав Пантучек, генеральний директор державної компанії Mero, повідомляє Європейська правда з посиланням на Novinky.
Торік частка нафти з російського нафтопроводу "Дружба" в загальному обсязі імпорту до Чехії досягла 58%, збільшившись приблизно на два процентних пункти порівняно з попереднім роком. Решту склали поставки з німецького трубопроводу IKL, який з'єднується з італійським трубопроводом TAL.
Загалом, минулого року до Чехії надійшло 7,4 мільйона тонн нафти, що приблизно відповідає показнику роком раніше.
Наразі нафта надходить до Чехії з двох основних джерел. Одним з них є нафтопровід "Дружба", яким нафта надходить з Росії. Інша частина нафти надходить з німецького нафтопроводу IKL, який з'єднується з італійським трубопроводом TAL. Він починається в Трієсті, куди нафта імпортується з кількох країн і континентів. Найбільшу частку складають поставки з районів навколо Каспійського і Чорного морів, США та Африки.
Таким чином, імпорт нафти через нафтопровід "Дружба" зростає, незважаючи на антиросійські санкції, запроваджені через вторгнення РФ в Україну. Минулого року в грудні набула чинності заборона на імпорт російської нафти до Європейського Союзу. Однак імпорт через нафтопровід "Дружба", південна гілка якого веде через Україну до Угорщини, Словаччини та Чехії, а північна – до Польщі та Німеччини, тимчасово звільнений від ембарго.
Обсяги російської нафти в майбутньому повинні зменшитися. Компанія Mero розпочала роботу над розширенням TAL минулого року. Проєкт вартістю приблизно 1,6 мільярда крон має збільшити пропускну здатність для Чехії на чотири мільйони тонн нафти на рік з наступного року, таким чином можна буде постачати до країни до восьми мільйонів тонн нафти на рік нафтопроводом. Таким чином, згідно з поточними планами держави, Чехія може повністю відрізати себе від російської нафти.
Компанія Mero є власником і оператором чеської частини нафтопроводу "Дружба" і нафтопроводу IKL, а також єдиним транспортером сирої нафти до Чехії.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала 23 січня оголосив, що країна "незабаром" повністю позбудеться залежності від енергетичної сировини з Росії.
У минулому, окрім нафти, Чехія також залежала від поставок газу з Росії. У грудні Петр Фіала заявив, що його державі вдалось повністю позбутись залежності від газу з Росії.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Чехія відмовляється від винятку із санкцій ЄС щодо імпорту російської нафти
- 21.11.2024 Экспорт нефти из Казахстана через порт Актау в январе‒октябре 2024 года составил 3 млн тонн
- 21.11.2024 Біля Малайзії організували найбільшу у світі тіньову перевалку нафти для обходу санкцій
- 19.11.2024 Група Єрмака-Макфола пропонує нові кроки для посилення енергетичних санкцій проти Росії
- 19.11.2024 Регіональна група країн ЄС працює над подальшою протидією російському «тіньовому флоту»: Спільна заява
- 15.11.2024 Російські НПЗ скорочують перероблення нафти через збитки: існує загроза закриття – Reuters
- 15.11.2024 Нові санкції ЄС будуть спрямовані проти «тіньового флоту» Росії – Bloomberg
- 15.11.2024 Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти Росії
- 13.11.2024 Каспийский трубопроводный консорциум за январь-октябрь 2024 год прокачал 53,11 миллиона тонн нефти
- 09.11.2024 В парламенте Финляндии заявили, что решение об исключении РФ из картеля за ОПЕК+ принимает картель
- 07.11.2024 В парламенте Швеции заявили, что США должны поднять вопрос нарушений РФ соглашения ОПЕК+
- 05.11.2024 Ліцензована Британією зброя використовується для охорони танкерів РФ – Bloomberg