Литва планує до кінця року побудувати шість підземних шкіл в Україні
Литва в рамках допомоги Україні у відновленні планує до кінця поточного року побудувати шість підземних шкіл у Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській, а також вірогідно Харківській областях.
Про це сказав Артурас Жарновскіс, керівник литовських програм «Co-create Future of Ukraine», в інтерв'ю Укрінформу.
«Наразі займаємось великим проєктом у Миколаївській області та інших регіонах, які неподалік фронту та постійно знаходяться під обстрілами. Там будуть безпечні для воєнного часу школи-укриття. Укриття ж у мирний час можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення - спортивні, розважальні тощо», - сказав Жарновскіс.
Він уточнив, що йдеться про конкретні локації в шести регіонах, це - Миколаївська, Одеська, Запорізька, Сумська, Чернігівська області. Локація шостого об'єкта ще визначається. Скоріше за все, це буде Харківщина.
«В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. І це – будівництво «з нуля», в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. Серед іншого безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист… Гадаю, ми зможемо закінчити це будівництво вже цього року», - зазначив керівник литовських програм «Co-create Future of Ukraine».
Він наголосив на важливості таких проєктів. Адже через повномасштабну російську агресію, а також з урахуванням попередніх ковідних обмежень, у деяких українських регіонах «є четвертокласники, які фізично взагалі не були у школі, нормальній школі, а не онлайн», що є важливим для соціалізації дитини.
Крім того, Жарновскіс зазначив, що політика відновлення, особливо коли йдеться про школу – символ опору та надії на майбутнє. «Я часто думаю про тих людей, чоловіків, хто на фронті. Їм, певно, там набагато спокійніше, коли вони знають, що їхні діти мають безпечні умови. Війна, сім'я, економіка – це ж усе взаємопов’язане», - підкреслив литовець.
Спеціальна структура «Co-create Future of Ukraine», яка опікується литовськими програмами допомоги Україні у відбудові була створена у складі литовського Центрального агентства управління проєктами (CPMA).
Як повідомляв Укрінформ, за ініціативи уряду Литви та за сприяння українського Агентства відновлення у січні розпочався міжнародний конкурс «Школа майбутнього для України» з пошуку найкращих архітектурних проєктів для відбудови українських освітніх закладів. Ініціатором проєкту виступило Центральне агентство управління проєктами Литви.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів