«Такого досвіду не має жодна країна світу». МОЗ про медицину в Україні під час війни
Ігор Кузін: «На жаль, ціною життів бійців Україна зараз набуває такого досвіду, який фіксується за дуже багатьма напрямами як унікальний»
Безцінний досвід у медичній сфері, якого набуває Україна під час війни, є унікальним.
Як інформує видання «Главком» таку заяву у інтерв’ю ZN.UA зробив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За його словами, цей досвід з одного боку аналогічний тому, якого набували інші держави, що переживали військові конфлікти. З іншого – він є унікальним. «Тому що основна наразі сфера – це питання медичної евакуації. Тут ми справді вже маємо унікальний досвід – під обстрілами, з урахуванням усіх можливих обмежень, зокрема за кордон, із необхідністю забезпечення показників стану здоров’я людини, яку транспортують, інколи в дуже важкому стані», – пояснює Кузін.
Він наголосив, що Україна зараз набуває безцінного досвіду застосування крові й управління її запасами. «Кожна держава має екстрені алгоритми або механізми імпорту крові до країни, якщо бракує власних. На щастя, Україна має донорську культуру. Ми жодного разу не зверталися по допомогу за кордон. Зараз дефіциту крові немає. Ні для ЗСУ, ні для цивільного сектору», – пояснює заступник міністра охорони здоров’я.
Кузн зазначає, що зараз Україна має унікальний досвід реанімації, стабілізації пацієнтів; того, як лікувати й вести комбіновану або комплексну травму. «Такого масового досвіду зараз точно не має жодна країна світу. Реабілітаційні відділення й точки створюють майже по всій території України, бо реабілітація має починатися якнайшвидше», – зауважив він.
На переконання Кузіна, досвід забезпечення психічного здоров’я в Україні також є унікальним. «Зазвичай програми психічного здоров’я в мирний час реалізувати складно. Це досить системна робота. А тут програму було запущено під час воєнного стану. Це питання й навчання, й переадресації пацієнтів, і надання ефективної допомоги», – розповідає заступник міністра охорона жаль, ціною життів бійців Україна набуває такого досвіду, який зараз фіксується за дуже багатьма напрямамини здоров’я.
Кузін розповів, що під час зустрічей з європейськими, зі світовими колегами, його все більше запитують про український досвід стосовно контролю над епідемічною ситуацією; підходи до протидії хімічним, біологічним, радіаційним, ядерним загрозам. «Вони можуть щось порадити, поділитися своїми напрацюваннями. Але, », – зазначив він.
Ще на цю тему
- 02.11.2024 В Україні відкрили перший Центр реінтеграції для звільнених з полону військових
- 19.10.2024 Франція підтримає відкриття в Україні двох реабілітаційних центрів для дітей, яких вивозили у РФ
- 17.09.2024 Організація «Лікарі без кордонів» заявила про вихід із Росії
- 29.03.2024 В России из аптек пропал сверхбыстрый инсулин аспарт «Фиасп»
- 19.03.2024 Україна запроваджує військову кафедру для цивільних медиків
- 08.02.2024 Україна та Данія підписали декларацію про посилення розвитку медичного партнерства
- 06.12.2023 Румунія оголосила загальнонаціональну епідемію кору
- 16.11.2023 рф досі не погодила кандидатури лікарів-іноземців, які під егідою Червоного Хреста допомагатимуть полоненим, - координаційний штаб
- 13.11.2023 Туреччина облаштує вісім польових госпіталів для поранених із сектора Гази
- 05.09.2023 МОЗ: ліквідацію наслідків після підриву Каховської ГЕС завершено, спалахів холери вдалося уникнути
- 15.07.2023 У Румунії понад 200 осіб із "притулків жаху" потрапили до лікарень
- 16.05.2023 Прощай, немытая: ВОЗ закрывает свой офис в москве