Керівна партія Грузії назвала США свої вимоги для можливого відкликання закону про «іноагентів»
У грузинській партії влади назвали "помилкою" спроби тиснути на Тбілісі погрозами жорстких дій та зажадали, щоб США задля покращення відносин з Грузією пішли на низку поступок, після яких партія може розглянути відмову від скандального закону про "іноагентів".
Такою заявою "Грузинська мрія" відреагувала на появу у ЗМІ інформації про те, що в Конгресі США може з’явитися проєкт з пропозицією санкцій проти представників грузинської влади за антиліберальний розворот країни, повідомляє Європейська правда з посиланням на видання SOVA.
Основний акцент у заяві на США, але у ній згадана вимога і до Євросоюзу – щодо євроінтеграційного руху Грузії.
У "Мрії" повторили свої аргументи з приводу того, чому грузинська влада вважає правильним і потрібним скандальний закон "Про прозорість іноземного впливу" для захисту суверенітету, та заявили, що з листопада 2020 року США "вже двічі намагалися влаштувати революцію у Грузії" і грузинським посадовцям доводиться "адекватною риторикою" захищатися від нібито незаслуженої критики американських політиків і посадових осіб.
"Покращення грузинсько-американських відносин повністю залежить від правильних дій американської сторони. Для цього слід не давати обіцянки з розмитою перспективою та образливим шантажем, а проявляти повагу до грузинської держави і народу", – заявили у партії влади.
"Грузинська мрія" заявляє, що США могли би довести, що бачать Грузію стратегічним партнером, якби погодилися на безумовну візову лібералізацію для громадян Грузії і угоду про вільну торгівлю; інвестували в грузинську економіку, що "останній раз було у 2009-2011 роках, коли режим Саакашвілі врятували від економічного колапсу", якби "змінили поведінку членів ГО" і "відмовилися від революційних планів".
Також у "Мрії" хочуть, щоб на грузинську владу не тиснули аргументом про членство Грузії у ЄС і до кінця року відкрили з нею переговори, що "відновило би справедливість у відносинах з Україною, Молдовою та Боснією і Герцеговиною".
"Якщо усе це буде виконано, то нам не буде потрібен закон про прозорість громадських організацій, а також нам не доведеться реагувати на несправедливі заяви. Але якщо НУО не припинять спроби революцій, нападки на Грузинську православну церкву, не відмовляться від релігійного екстремізму і будуть заохочувати політичне втручання під прикриттям релігійності, пропаганду ЛГБТ, наркотиків, намагатися підірвати державні інституції (…), нам знадобиться закон про прозорість, і доведеться реагувати на нападки. Відповідно, зараз альтернативи закону про прозорість іноземного впливу немає", – заявили у "Грузинській мрії".
Нагадаємо, у понеділок ЗМІ стало відомо про підготовку в Конгресі США законопроєкту, який пропонує Грузії масштабну підтримку у разі відмови від антизахідного курсу, та санкції у разі його продовження.
Нагадаємо, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі ветувала скандальний закон, проте парламент може подолати її вето і планує зробити це.
Ще на цю тему
- 25.04.2025 Голова владної партії Грузії заявив, що залишає політику
- 21.04.2025 У партії влади Грузії поділилися галюцинаціями щодо розширення ЄС і своєї ролі у ньому
- 17.04.2025 У Грузії зобов'язали погоджувати з владою гранти від іноземних донорів для неурядових організацій
- 16.04.2025 У Грузії звільнили сотні держслужбовців за підтримку проєвропейських протестів
- 10.04.2025 У Грузії погіршується ситуація з демократією та правами людини – ПАРЄ
- 08.04.2025 У парламент Грузії внесли проєкт, що зобов'яже погоджувати отримання іноземних грантів
- 07.04.2025 Вопрос Грузии — снова в повестке дня ПАСЕ. Ожидается жесткая резолюция
- 01.04.2025 Партія влади у Грузії хоче заблокувати можливість перереєстрації партій у разі заборони
- 01.04.2025 У Грузії схвалили оновлений закон про "іноагентів", який називають "копією" американського
- 01.04.2025 Саломе Зурабишвили заявила о создании Платформы сопротивления
- 01.04.2025 Влада Грузії ініціювала поправки, що унеможливлять створення нових партій лідерами опозиції
- 27.03.2025 МЗС Грузії у заяві про зустріч з топдипломаткою Австрії "змовчало" про критику на адресу Тбілісі