Президентка Грузії заявила, що європейське майбутнє країни під загрозою
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у своєму зверненні з нагоди дня незалежності країни сказала, що європейське майбутнє Грузії та її незалежність знаходяться під загрозою, та що майбутні парламентські вибори будуть мати визначальну роль.
Як повідомляє Європейська правда, переказ її промови на площі Свободи наводить видання Новости-Грузия.
Зурабішвілі заявила, що парламентські вибори восени 2024 року стануть для Грузії своєрідним референдумом, на якому громадяни обиратимуть між європейською, демократичною та незалежною Грузією, або ж Грузією авторитарною, більш ізольованою та залежною від Росії.
"Майбутні вибори будуть мати для цієї країни таке ж значення, як вибори 1918 року чи референдум 1991 року, це буде історичне рішення країни… Ми маємо довести собі, що можемо все, і що ніхто не зможе відібрати у нас наше майбутнє", – наголосила президентка Грузії.
Вона додала, що вибори стануть "тестом на демократію", який у тому числі визначить готовність Грузії до подальшої євроінтеграції.
Зурабішвілі сказала, що розуміє емоції громадян, які на тлі останніх подій зневірюються і бояться втратити ті демократичні досягнення, які встигла здобути країна, але впевнена, що "грузинський народ цього не допустить".
"Незалежність країни і її європейське майбутнє – під загрозою. Але не піддавайтеся безнадії… Я твердо вірю: Грузію ніхто і ніщо не поверне у минуле… Доля нашої країни – у наших руках. І ми самі маємо знайти вихід", – наголосила президентка.
Вона заявила, що партнерство з Європою і США є єдиним шляхом збереження незалежності, миру та зміцнення країни, та протиставила ту несправедливість, яку завдала Грузії Росія, і допомогу, яку їй надали західні партнери.
Також Зурабішвілі наголосила, що у теперішніх геополітичних обставинах для Грузії "немає іншого рішення, окрім мирних процесів".
Нагадаємо, ввечері 24 травня у Тбілісі відбувся масштабний протест проти ухвалення закону про "іноагентів" та надмірного застосування сили поліцією. Президентка ветувала закон, але парламент може подолати її вето.
Венеційська комісія Ради Європи у терміновому висновку, опублікованому 21 травня, "наполегливо рекомендувала" Грузії скасувати закон у нинішньому вигляді. Але партія влади Грузії відкинула розгромний висновок "Венеційки" та пообіцяла завершити ухвалення закону в найближчі тижні.
Цього тижня США оголосили про запровадження візових обмежень щодо Грузії, які стосуватимуться осіб, відповідальних за підрив демократії у країні. Партія влади обурилася та назвала це "шантажем, що не відповідає духу стратегічного партнерства".
Ще на цю тему
- 09.01.2025 Грузинська опозиція закликає ПАРЄ не визнавати повноваження делегації країни
- 07.01.2025 Прем'єр Грузії накинувся на Макрона через заяву про агресію РФ
- 31.12.2024 Прем'єр Грузії відповів на критику законів, які підписав новий «президент»
- 30.12.2024 Невизнаний президент Грузії підписав низку «каральних» законів
- 30.12.2024 "Президент" Грузії скаржиться на "спекуляції" на темі євроінтеграції і обіцяє боротись
- 30.12.2024 Новий "президент" Грузії підписав закони про заборону масок і піротехніки на мітингах
- 30.12.2024 Зурабішвілі вирішила залишити президентський палац і "бути з народом Грузії"
- 27.12.2024 Прем’єр Грузії знову погрожує президентці в’язницею
- 26.12.2024 У парламенті Грузії посилять заходи безпеки в день інавгурації антизахідного "президента"
- 26.12.2024 Експрем'єр Швеції закликав Захід визначитися з позицією щодо кризи влади в Грузії
- 24.12.2024 Президентка Грузії: Є два шляхи подолання кризи, один з них – руйнування режиму
- 23.12.2024 У ПАРЄ розкритикували погрози прем'єра Грузії на адресу президентки