МЗС України відреагувало на заяву Китаю щодо його "мирного плану"
МЗС України відреагувало на останні заяви міністра закордонних справ Китаю Вана Ї, який, серед іншого, переконував, що "мирний план" Китаю та Бразилії нібито підтримують 26 країн, а Україна та РФ окремо "підтвердили більшу частину змісту" принципів цього плану.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в коментарі МЗС України щодо останніх заяв Вана Ї на пресконференції з турецьким колегою.
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що наступного тижня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, де "всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт".
МЗС України вказало, що Китай "слушно декларує" повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн світу та "налаштованість усіма силами боротися за мир".
Bloomberg: Саміт миру може домовитись про подальше "залучення представників РФ"
"Участь у саміті високого представника КНР могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності", – йдеться в повідомленні.
Відомство зауважило, що на тлі чотирьох самітів між Китаєм та державою-агресором Росією на рівні лідерів, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, це був би важливий сигнал збалансованої позиції КНР.
"Саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона, що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є Формула миру президента України Володимира Зеленського", – резюмують в МЗС.
Як повідомляє Bloomberg, на зустрічі зі своїм турецьким колегою, на яку посилається зовнішньополітичне відомство України, Ван Ї сказав, що понад два десятки країн висловили підтримку баченню Китаю та Бразилії щодо вирішення російсько-української війни.
Він заявив, що Росія та Україна окремо "підтвердили більшу частину змісту" принципів політичного вирішення, які були викладені Китаєм і Бразилією у спільній заяві минулого місяця.
При цьому китайський дипломат не торкнувся основної вимоги України, щоб РФ вивела свої війська з усієї території, анексованої з 2014 року, до того, як можуть розпочатися будь-які переговори.
Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Глобальний саміт миру у Швейцарії не відповідає всім критеріям, які для подібних майданчиків висуває Пекін, через що він там "навряд чи" буде представлений.
Президент Володимир Зеленський звинуватив Пекін у співпраці з Москвою з метою зриву Саміту миру після офіційного сигналу Китаю про неучасть в зустрічі у Швейцарії.
Коментуючи відмову Китаю брати участь у Саміті, у Держдепі США заявили, що країна могла б відіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби хотіла.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 До Києва прибув глава МЗС Чехії
- 18.11.2024 Для нового очільника МЗС Японії було важливо якомога раніше відвідати Україну
- 18.11.2024 Посол України розкритикував антивоєнний мітинг російської опозиції у Берліні
- 16.11.2024 Зеленський обговорив із главою МЗС Японії загрози від співпраці Росії з Північною Кореєю та санкції
- 16.11.2024 Україна і Японія домовилися про посилення санкційного тиску на Росію
- 16.11.2024 Міністр закордонних справ Японії прибув до України з неоголошеним візитом
- 12.11.2024 Командувачі ВМС України та Данії зустрілися в Одесі й обговорили низку питань
- 09.11.2024 ЗМІ: Боррель прибув до Києва, щоб заспокоїти Україну після перемоги Трампа
- 08.11.2024 Європа має передати нам 300 млрд заморожених російських активів, це українські гроші, - Зеленський
- 08.11.2024 Зеленський запросив в Україну Санду, яка переобралась у Молдові
- 06.11.2024 Бербок відвідала підрозділ, що охороняє кордон з Росією на Чернігівщині
- 04.11.2024 Бундесвер через спецштаб «Україна» підтримує постійний контакт із ЗСУ для оптимізації допомоги