НАТО хоче створити нову посаду представника, який перебував би в Києві – Foreign Policy
У НАТО думають над призначенням нового постійного представника в Україні, який перебуватиме в Києві.
Про це пповідомляє Foreign Policy з посиланням на західних чиновників та помічників конгресменів США, знайомих з питанням, пише ZN.ua.
Вказано, що таким чином Альянс прагне посилити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі російсько-української війни.
Якщо цей план схвалять, то його представлять вже на саміті у Вашингтоні. Він передбачає створення нової посади «старшого цивільного представника» НАТО в Україні. Це буде така ж посада, яку Альянс свого часу створив в Афганістані під час майже 20-річної присутності там. Новий представник координуватиме підтримку України з боку НАТО, в тому числі потоки військової допомоги Києву від різних західних країн. За даними видання, ця посада також стане політичним сигналом як для України, так і для РФ про прихильність до боротьби Києва.
Деякі західні чиновники вітають створення такої посади як частини більшого пакета підтримки України з боку Альянсу. Останній також планують представити на липневому саміті НАТО у Вашингтоні. Вказано, що в рамках цієї підтримки Альянс планує взяти на себе більш активну роль у координації західної підтримки України.
«Ми шукаємо способи інституціоналізувати частину двосторонньої підтримки, яка надходить в Україну, і передати її НАТО, щоб забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги і гарантувати адекватний розподіл навантаження по всьому Альянсу в нашій колективній підтримці України», – заявила журналістам посол США при НАТО Джуліанна Сміт.
Проте інші офіційні особи в Альянсі у приватних розмовах розглядають роль представника як частину урізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті Києва – формальному приєднанню до НАТО.
«Це частина втішного призу, який ми всі намагаємося створити… Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, чого насправді хоче від нас Україна», – сказав на умовах анонімності один з чиновників НАТО.
На прохання прокоментувати ситуацію високопоставлений представник Державного департаменту США, також на умовах анонімності сказав: «На даний момент ми можемо підтвердити, що ми робимо те, чого хоче Україна. Ми також можемо підтвердити, що низка домовленостей щодо України все ще обговорюється, але було б передчасно прогнозувати будь-який з можливих варіантів, поки тривають дискусії».
Нагадаємо, НАТО планує запропонувати Україні пакет безпекової допомоги під час ювілейного саміту Альянсу влітку цього року у Вашингтоні. Очікується, що він не задовольнить давнє прохання України про членство в НАТО на тлі російського вторгнення.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Рада Україна-НАТО збереться на термінову зустріч через удар РФ по Дніпру "Орєшніком"
- 13.11.2024 НАТО має надати Україні більше підтримки, щоб змінити траєкторію конфлікту – Рютте
- 12.11.2024 Україну запросили до асоційованого членства в організації, яка об’єднує офіцерів запасу НАТО - Міноборони
- 06.11.2024 У Київ прибув очільник представництва НАТО в Україні
- 05.11.2024 Міцна оборона союзників та допомога Україні є критичними для безпеки НАТО – Рютте
- 04.11.2024 У Фінляндії починаються найбільші артилерійські навчання НАТО
- 31.10.2024 Зеленський: Між Україною та Угорщиною готується документ - там є питання щодо НАТО
- 29.10.2024 Винищувачі НАТО шість разів піднімались у повітря через літаки РФ над країнами Балтії
- 25.10.2024 Шольц виступив проти запрошення України в НАТО
- 21.10.2024 Le Monde: США можуть зняти вето на запрошення України в НАТО у разі перемоги Гарріс
- 19.10.2024 Вступ України в НАТО без тимчасово окупованих територій не обговорюється - Стефанішина
- 18.10.2024 Остін розповів про зустріч Ради Україна–НАТО