ЄС запропонував Азербайджану схему транспортування газу через український трубопровід
Європейські чиновники запропонували Азербайджану схему транспортування газу через трубопровід, який йде через Україну та який зараз використовується для постачання російського газу до ЄС.
Ця пропозиція є способом зберегти надходження природного газу до Європи після того, як транзитна угода між Києвом і Москвою закінчиться наприкінці 2024 року, пише ZN.ua.
«До Азербайджану звернулися Європейський Союз і транзитні країни, про які ми говоримо з цього питання. Наразі ми розглядаємо різні варіанти того, як ми можемо сприяти цьому процесу. Я б утримався від встановлення часових рамок, але знову ж таки, було ... звернення, і ми поставилися до нього серйозно, оскільки це питання європейської енергетичної безпеки», – сказав старший радник президента Азербайджану Ільхама Алієва Хікмет Гаджієв в інтерв'ю POLITICO.
Азербайджанська схема пояснюється зростаючим занепокоєнням у кількох країнах ЄС, включаючи Словаччину та Угорщину, які вже давно покладаються на цей трубопровід для постачання енергії для промисловості та опалення будинків.
У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію, речник Європейської комісії з питань енергетичної політики Тім Макфі повідомив POLITICO, що «Комісія дуже тісно співпрацює з постраждалими країнами-членами для пошуку альтернативних поставок і маршрутів».
Раніше Bloomberg повідомляло, що один з варіантів, який обговорюється, полягає в тому, щоб європейські компанії купували і закачували газ з Азербайджану в трубопровід у Росії й далі через Україну він постачався до Європи. Така домовленість дозволила б Європі уникнути незручностей, пов'язаних з купівлею російського газу (зважаючи на задекларований план зниження газових доходів Росії). Це ж агентство зазначало, що президент Азербайджану Алієв виявився «переможцем у війні між Росією та Україною», адже Європа потребує азербайджанського газу.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що контракт України з РФ на транзит російського газу продовжуватись не буде. Продовження транзиту можливе лише за наполяганням чи зверненням європейських партнерів.
Ще на цю тему
- 19.03.2025 Єврокомісія розглядає можливість поставок газу до Словаччини з Азербайджану
- 08.03.2025 Азербайджан принял участие в обсуждениях по газоснабжению Словакии
- 27.01.2025 Україна поки не почала переговорів про транзит азербайджанського газу, - джерело
- 21.01.2025 Возобновлены поставки азербайджанского газа в Болгарию
- 11.01.2025 Азербайджан зупинив поставки газу до Сербії
- 10.01.2025 Азербайджан приостановил поставки газа в Болгарию до 11 января – Булгаргаз
- 02.12.2024 Словаччина почала отримувати газ з Азербайджану
- 14.11.2024 Словаччина уклала перший контракт на купівлю газу в Азербайджану
- 18.10.2024 Частная азербайджанская компания приобрела 25% акций Gazelle Energy, управляющей газовым месторождением в Турции
- 16.10.2024 Италия на 12% увеличила закупки азербайджанского газа
- 26.09.2024 Азербайджан увеличивает поставки газа в Сербию
- 19.09.2024 Джерело в уряді: Україна погодилася транспортувати азербайджанський газ на прохання ЄС