Уряд США заборонив продаж продуктів «Лабораторії Касперського» в Штатах через загрозу нацбезпеці
Американська дочірня компанія російської «Лабораторії Касперського», Kaspersky Lab, Inc, не зможе більше продавати антивірусне програмне забезпечення та інші продукти в сфері кібербезпеки у Сполучених Штатах.
Про це заявило Бюро промисловості та безпеки (BIS) при Міністерстві торгівлі США 20 червня, пише Радіо Свобода.
Рішення також поширюється на афілійовані з Kaspersky Lab підприємства, її дочірні та материнські компанії.
BIS зазначає, що це перше рішення, винесене його Офісом інформаційних та комунікаційних технологій. Цей офіс призначений для виявлень інформаційних транзакцій у США, які становляться «неприйнятний ризик для національної безпеки».
Відтак компанія «загалом» більше не зможе продавати своє програмне забезпечування у США або продовжувати підтримувати програми, які вже використовуються. До санкційного списку також внесли російські «Лабораторію Касперського», «Групу Касперського» та британську Kaspersky Labs Limited.
«Фінальний висновок та долучення до списку є результатом тривалого та ретельного розслідування, яке виявило, що продовження діяльності цієї компанії в Сполучених Штатах становить загрозу національній безпеці — через наступальні кібер-можливості російського уряду та здатність впливати або керувати діяльністю «Касперського» — які не можна вирішити за допомогою інших обмежень, окрім повної заборони», – йдеться в повідомленні Бюро.
BIS також рекомендує користувачам, які використовують програмне забезпечення Kaspersky, перейти на інше програмне забезпечення. Міністерство дозволяє Kaspersky продовжувати «певні операції» у СШАдо 29 вересня 2024 року.
«Росія неодноразово доводила, що має можливість і намір використовувати російські компанії, такі як «Лабораторія Касперського», для збору та використання конфіденційної інформації США, і ми продовжуватимемо використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти для захисту національної безпеки США та американського народу», – заявила міністерка торгівлі Джина Раймондо.
За даними американського уряду, Kaspersky обслуговує понад 400 мільйонів користувачів та 270 тисяч корпоративних клієнтів по всьому світу.
У 2017 році продукти «Лабораторії Касперського» були заборонені до використання в державних установах США. Згодом британський Центр національної кібербезпеки також направив лист урядовим відомствам з попередженням про те, що антивірус Kaspersky становить ризик.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей
- 19.11.2024 Британія оголосила нові санкції проти причетних до вивезення у Росію українських дітей
- 19.11.2024 Санкции почти полностью остановили экспорт российских алмазов в Индию
- 19.11.2024 Санкції працюють: Росія цьогоріч скоротила експорт сталевої продукції на 22%
- 19.11.2024 OCCRP: Владельцы завода по производству микропроцессоров в ЕС поставляли чипы в РФ
- 19.11.2024 Компании из Казахстана помогают России получать западные приборы для РЭБ
- 18.11.2024 Британія посилила санкції проти Ірану через допомогу Росії