Дунай має стати внутрішньою річкою ЄС - глава МЗС Австрії
Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг переконаний, що всі країни Дунайського регіону мають бути членами Євросоюзу.
Як передає кореспондент Укрінформу, на цьому глава австрійського МЗС наголосив під час відкриття 13-го щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) у четвер у Відні.
"Ми хочемо, щоб Дунай став внутрішньою річкою ЄС", - заявив Шалленберг.
За його словами, Дунайський регіон має бути у пріоритеті порядку денного Єврокомісії, а EUSDR – "випробувальною лабораторією для членства в ЄС".
Шалленберг також підкреслив, що агресивна війна РФ проти України, зокрема, засвідчила, що "розширення є нашим найбільшим геополітичним інструментом, і його треба використовувати".
Австрійський міністр також засудив російські обстріли української інфраструктури України та перешкоджання Росією свободі судноплавства в Україні. Він назвав "неймовірно цинічним" той факт, що очільник Кремля Путін використовує продовольство як зброю.
На цьому тлі Шалленберг вказав на важливість підтримки транспортних "шляхів солідарності" для експорту сільськогосподарських товарів з України, у т.ч. Дунаєм. На його переконання, Дунай може також стати важливим логістичним вузлом у зворотному напрямку під час відновлення України.
Участь у 13-му щорічному Форумі Стратегії ЄС для Дунайського регіону беруть глави МЗС Австрії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чорногорії, Словаччини, Чехії, Молдови та Сербії, а також представники урядів Німеччини, Румунії, Словенії, Угорщини та України. Українську офіційну делегацію очолює заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс. Також для участі у форумі до Відня прибув комісар ЄС з питань бюджету Йоганнес Ган. Очікується, що міністри підпишуть "Дунайську декларацію для Дунайського регіону безпеки і процвітання".
Як повідомлялося, Стратегія ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) – це друга макрорегіональна стратегія ЄС, прийнята Єврокомісією в 2010 році та схвалена Радою Європи у 2011-му. Ця стратегія об’єднує 14 країн, розташованих у басейні річки Дунай: 9 країн-членів ЄС: Австрія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Німеччина (землі Баден-Вюртемберг та Баварія), Угорщина, Словаччина, Словенія та Румунія і 5 країн, які не входять до ЄС: Боснія та Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Сербія, Україна (Одеська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області).
Австрія головує у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2024 році.
Ще на цю тему
- 17.12.2024 В Азово-Донском бассейне РФ завершилась навигация 2024 года: итоги
- 30.07.2024 Грузоперевозки в Волго-Донском бассейне РФ в первом полугодии 2024 года выросли на 4%
- 17.07.2024 На терміналі «Нібулону» завантажився перший зерновий караван УДП
- 12.06.2024 Українське Дунайське пароплавство за допомогою IFC будуте модернізувати та збільшувати свій флот
- 05.06.2024 Паводок на Дунаї: є загиблі, судноплавство призупинили
- 18.03.2024 «Українське Дунайське пароплавство» запровадить єдиний тариф на доставку товарів до річкових портів Європи
- 08.03.2024 Российское исследовательское судно перегнали из Мурманска в Ростов по внутренним водным путям
- 01.03.2024 УДП – єдиний річковий перевізник української руди для HBIS Serbia
- 23.12.2023 Грузоперевозки по внутренним водным путям в РФ в 2023 году снизились на 6%
- 23.11.2023 Грузоперевозки внутренним водным транспортом в РФ за 10 месяцев 2023 года снизились на 5%
- 15.11.2023 Грузоперевозки по Волго-Балтийскому каналу в навигацию 2023 года снизились на 10%
- 14.09.2023 Українське Дунайське пароплавство набирає екіпажі на звільнений після блокування у Сербії флот