Близько 20 зразків гвинтівок з початку війни допущено до експлуатації в ЗСУ. Третина - українськи
Від початку масштабного вторгнення Росії Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України близько 20 зразків снайперських та антиматеріальних гвинтівок.
Третина з них - українського виробництва, повідомила пресслужба МОУ, передає Цензор.НЕТ.
Зазначається, що серед зразків іноземного виробництва, які перебувають на озброєнні Сил оборони України, продукція відомих зброярських компаній (Cadex Defence, Barrett, Steyr-Mannlicher AG, Česká Zbrojovka, Heckler & Koch) з Канади, США, Австрії, Чехії, Німеччини та інших країн світу.
Гвинтівки різних калібрів призначені як для знищення живої сили противника, так і для нейтралізації або критичного пошкодження звичайної та легкоброньованої військової техніки ворога.
"Серед допущених до експлуатації з березня 2022 року гвинтівок чимала лінійка й українських зразків. Серед них є антиматеріальні великокаліберні гвинтівки здатні пробивати своїми кулями броню бронеавтомобіля, а також однозарядні та напівавтоматичні гвинтівки, призначенні для ураження рухомих і нерухомих цілей. Ефективна дальність пострілу окремих зразків сягає дистанції до 2000 метрів", - зазначає пресслужба.
Також за час експлуатації в умовах широкомасштабної війни українські зразки показали себе як високоточна, зручна та надійна в експлуатації зброя.
"За відгуками наших воїнів вони поєднують в собі зручність і простоту використання з відмінними характеристиками високоточної зброї. Зазначимо, що у моделях від українських виробників, кодифікованих у 2024 році, впроваджено низку конструкторських рішень, продиктованих досвідом практичного застосування цього виду зброї, які покращили їхню ефективність", - додали у Міноборони.
У відомстві нагадали, що саме з гвинтівки Alligator калібру 14,5 мм українського виробництва знищено російського окупанта на дистанції у 2710 метрів, що стало одним із підтверджених рекордів цієї війни.
Крім того, серед боєприпасів для стрілецької зброї, кодифікованих, допущених до експлуатації з березня 2022 року, є патрони вітчизняного виробництва для вказаних гвинтівок. Вони відповідають діючим стандартам НАТО і не поступаються за своїми характеристиками кращим світовим зразкам, резюмувало Міноборони.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників
- 02.11.2024 Бельгійська та українська оборонні компанії уклали меморандум: що це означає